Lucas Moura z Totenhamu po senzačním zápase s Ajaxem: „Bůh je báječný“

Amsterdam – „Bůh je báječný“, řekl střelec Tottenhamu Hotspur v rozhovoru po tom, co předvedl nejlepší výkon kariéry. Lucas Moura skóroval hattrick proti Ajaxu Amsterdamu v odvetném zápasu semifinále Ligy mistrů.

Anglický tým přitom v poločase prohrával 2:0, a potřeboval vstřelit tři góly na postup do finále. Hrdinou se stal brazilský hráč, který v 96. minutě vstřelil rozhodující gól.

Tottenham Hotspue si tak zahraje své první finále Ligy mistrů vůbec, které bude čistě anglické. Jeho finálovým soupeřem bude FC Liverpool, který senzačně postoupil o den dříve přes FC Barcelonu, po výhře 4:0, když na barcelonském stadionu prohráli 3:0 a hráli bez dvou největších hvězd v útoku.

Hned po vítězství Lucas Moura napsal na Instagramu biblický veršem: „Neboť u Boha není nic nemožné. Lukáš 1, 37“.

Lucas Moura mluví otevřeně o své křesťanské víře. Říká, že jeho fotbalové dovednosti jsou „talent, který mi dal Bůh. Nejen, že se domnívám, že je to skvělý dar od Boha, ale věřím, že když mi tento talent dal, chce mě použít v tomto prostředí fotbalu,“ řekl v rozhovoru pro web xtheline.co.uk.

Jeho výkony jako fotbalové hvězdy jsou důležité, ale není to pro něj to nejdůležitější. „Není pochyb o tom, že každý hráč chce, aby se vzpomínalo na všechno, co dělal v hřišti, na tituly. Také to chci. Chci však být také připomínán především pro svůj příklad jako křesťana a člověka se správným postojem. Věřím, že to nejdůležitější je charakter. Chci být dobrým příkladem člověka, který pomáhá lidem najít Boha,“ cituje fotbalistu Evangelical Focus.

Moura se stal věrným následovníkem Ježíše Krista, když hrál ve Francii za Paříž Saint Germain (2013-2018). „Celá moje rodina je prakticky katolická, tak jsem byl i já. Když jsem v roce 2013 opustila Brazílii, také jsem se považoval za katolíka, ale nepraktikoval jsem víru, nechodil jsem na mši, nedělal jsem nic, co by mě opravdu odlišovalo,“ uvedl brazilský fotbalista.

„Když jsem přijel do Francie, setkal jsem se s lidmi, kteří mi velmi jednoduchým a moudrým způsobem ukazovali, jak číst Boží slovo, ukazovali mi více o Ježíši“, řekl pro organizaci Cross The Line, zaměřenou na sport a víru.

„Začínal jsem mít potíže, chyběl mi domov, chyběla mi Brazílie a hodně jsem přemýšlel. Začal jsem se zajímat o to, co mi tito lidé říkali, a tak jsem začal číst Bibli a začal se jsem chápat Boží lásku. Odsud to bylo velmi rychlé, pochopil jsem poselství evangelia a zamiloval jsem se do čtení Bible a zamiloval jsem se do Krista,“ dodal brazilský fotbalista.

Německý trenér Liverpoolu: Kristus je nejdůležitější v mém životě

Jürgen Klopp je manažerem FC Liverpool, anglického fotbalového týmu, který hraje o titul v Premier League a ve finále Ligy mistrú. Je také jedním z nejvýznamnějších osobností sportovního světa v rodném Německu a nyní se ve Velké Británii stal uznávaným trenérem.

Ale úspěch ve fotbale není v jeho životě nejdůležitější věcí, řekl manažer narozený ve Stuttgartu v rozhovoru pro BBC v roce 2016. Po pouhých dvou týdnech, jako nový manažer Liverpoolu, Klopp již projevil ochotu mluvit otevřeně o své víře v rozhovoru s BT Sports: „Jsem křesťan, musím říci, že věřím v Boha.“

„V Německu Klopp dvakrát vyhrál Bundesligu s Borussií Dortmund. V roce 2013 se také dostal do finále Ligy mistrů. V rozhovoru s novinami Frankfurter Rundschau řekl: „Být věřícím, ale nechtít o tom mluvit – to prostě nejde dohromady! Pokud se mě někdo zeptá na mou víru, odpovím. Netvrdím ale, že jsem nějaký misionář.“

„Když se na sebe a na můj život podívám – což taky každý den dělám – pak vnímám, že jsem v senzačně dobrých rukou,“ dodal. „A je mi líto, když lidé nemají tento pocit bezpečí – i když to samozřejmě nevědí, protože jinak by to asi hledali.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: Instagram

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář