Manželské peklo: Kay Warrenová popisuje obtížné začátky manželství s pastorem Rickem Warrenem

 

Když se Rick a Kay Warrenovi brali, bylo jim 19 let a psal se rok 1973.  „Kráčela jsem uličkou, dívala se do zářivých očí vážného a milého muže, který mě požádal, abych si ho vzala, a věděla jsem, že mě miluje. Způsob, jakým se na mě díval během našeho svatebního dne, se stal kotvou, které jsem se držela v temných chvílích, kdy jsem si nebyla jistá, že budeme schopní přežít chaos, kterým se později naše manželství stalo.“ píše ve své knize Sacred Privilege manželka Ricka Warrena a spoluzakladatelka sboru Saddleback v Kalifornii.

„Naše nové manželství letělo okamžitě střemhlav dolů. Nezvládli jsme to ani do konce naší dvoutýdenní svatební cesty v Britské Kolumbii a věděli jsme, že náš vztah je ve vážných potížích,“ vzpomíná Kay Warrenová.„Byli jsme tak mladí, sotva 21 let, a nezkušení. Když sex nefungoval, hádali jsme se a prožívali odmítnutí a frustraci,“ uvádí.

Reklama

Warrenová ve své knize odhaluje svou zlomenost, manželské konflikty, pokušení i boj s depresí. Bolest byla o to horší, že vzhledem ke své pozici byli  s manželem vnímáni jako „perfektní pár“, a proto pro ně bylo obtížné sdílet své boje s ostatními. Warrenová také líčí svou zkušenost se sexuálním obtěžováním v dětství a pornografií, což negativně ovlivnilo její sexualitu a intimitu v manželství. „Nevěděli jsmem co dělat nebo jak vytvořit zdravé manželství z rozbitých kousků konfliktů, zklamání, dysfunkce a odporu,“ píše.

Warrenovi prožili uzdravení během manželského poradenství. Bůh si použil jejich boje a neúspěchy, aby je přiblížil k sobě a jeden k druhému. V životě se museli vyrovnávat s řadou obtížných situací, Kay prošla rakovinou prsu a melanomem. Jejich rodinu hluboce zasáhla tragická smrt nejmladšího syna Matthewa, který si vzal život v důsledku duševní nemoci.

„Přežili jsme mentální chorobu a sebevraždu našeho syna, a teď víme, že jsme tím nejlepším, co nás mohlo potkat. Miluji toho muže, kterého Bůh před mnoha lety přivedl do mého života. Ani jeden z nás není tím, koho ten druhý hledal, ale každý z nás je tím, koho ten druhý zoufale potřeboval, aby se mohl stát člověkem, kterým je dnes,“ uzavírá Warrenová.

 

Zdroj: The Christian Today, foto: Youtube

 

Reklama

 


Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář