Marta Kubišová podpořila projekt Komiksem proti totalitě

Zpěvačka a jedna z posledních žijících ikon boje proti totalitě v bývalém Československu podpořila český projekt Komiksem proti totalitě, který upozorňuje na rozsáhlé případy zneužívání politických vězňů v současné Číně.

„Připojuji svou podporu tomuto projektu. Je to sice už několikátá výzva týkající se dodržování lidských práv, nelze však krutému údělu, jakým je věznění a nedobrovolné odebírání orgánů v čínských věznicích, lhostejně přihlížet. Zvlášť v této době a v souvislosti s Čínou,“ říká Marta Kubišová s odkazem na hlavní příběhovou linii připravované komiksové knihy.

Čeští komiksový tvůrci reagují komiksovým příběhem na současné události. „Vnímáme umění jako nástroj k vyjádření naléhavých témat a předání univerzálních morálních hodnot.“

Více o projektu naleznete zde: https://www.davidsandgoliath.cz/

Tvůrci chtějí do příběhu zanést reálie staveb, měst, letišť a tváří skutečných postav. „Vydali jsme se cestou realistické kresby, aby čtenáři mohli snadno poznat hlavní postavy, skutečné destinace, stavby a události.“

V komiksové knize se objeví více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování v Číně. Tři z nich byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Milan Kajínek, TZ Datum: 15. dubna 2021 Foto: davidandgoliath.cz

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. V tom komixu by určitě neměla chybět pí. Jourová , jako ukázka totality EU a potlačování lidských práv.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář