Média píšou o zázraku v Missouri. Při exhumovaní bylo objeveno neporušené tělo řeholní sestry

Poté, co se rozšířila zpráva o nedávno exhumovaných ostatcích jeptišky, které vykazovaly jen malé známky rozkladu, se lidé v USA hrnou podívat na „zázrak v Missouri“.

Řeholní sestra Wilhelmina Lancasterová založila v roce 1995 řád benediktinek Marie Královny apoštolů. Zemřela před čtyřmi lety ve věku 95 let a byla pohřbena v prosté dřevěné rakvi.

SOUVISEJÍCÍBěhem několika dní se přihlásilo 80 tisíc lidí. Půjde o jednu z největších evangelizačních akcí v historii USA

Jak informuje zpravodajský portál Premier abatyše a sestry se rozhodly přenést její tělo na místo posledního odpočinku uvnitř klášterní kaple, kde by podle tradice měly být zakladatelky a zakladatelé. Při vykopávání jejího těla však benediktinky zjistily, že její tělo je neporušené, přestože nikdy nebylo nabalzamováno a v rakvi byly praskliny, díky nimž bylo tělo vystaveno nečistotám a vlhkosti.

Abatyše Cecilie, představená kláštera, tělo nejprve prohlédla. Pro televizní stanici Global Catholic Network (EWTN) uvedla, že nejprve spatřila „zcela celou, neporušenou nohu“, načež se „znovu podívala pozorněji“.

Pak si uvědomila, že navzdory vrstvě plísně, která prorostla až k prasklině v rakvi, je tělo sestry Wilhelminy neporušené.

„Myslíme si, že je to první Afroameričanka, která byla nalezena neporušená,“ pokračovala matka Cecilie.

Podle katolické tradice se někteří jedinci stávají svatými, protože jejich těla, ať už částečně, nebo zcela, vykazují minimální známky rozkladu i po delší době. To slouží jako svědectví o vzkříšení těla a příslibu věčného života a důkaz mimořádné svatosti.

Od exhumace sestry Wilhelminy se do kláštera sjíždějí tisíce lidí, aby se před tělem pomodlili. 

Lori Orcuttová se na Facebooku podělila o svůj „jedinečný zážitek“ z její návštěvy.

„Na toto místo se sjíždějí katolíci z celé země. Dnes jsme byli jedni z několika stovek účastníků, kteří tento zázrak viděli na vlastní oči. Neexistuje jiné možné vysvětlení než Boží.  Sestra bude jednoho dne jistě prohlášena za svatou. Sestro Wilhelmino, modlete se za nás!“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. května 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář