Ministr zdravotnictví Krajčí: Velikonoce jsou časem rozjímání nad smyslem života a Boží láskou

Bratislava – Ministr zdravotnictví Marek Krajčí (OĽaNO) popřál lidem požehnané svátky a přiznal se, že pro něj jsou časem přemýšlení nad Boží láskou. Slovenská republika zatím patří k zemím s nejmenším počtem nakažených občanů virem COVID-19.

Vláda premiéra Igora Matoviče jako jediná v Evropě přebrala vládnutí v době šířící se pandemie. Slovensko jako jedna z prvních států v Evropě přistoupilo k přísným opatřením a nařídilo povinné nošení roušek a zavřelo školy.

Do týmu premiéra Matoviče patří třeba špičkový slovenský vědec Robert Mistrík, který kandidoval v prezidentských volbách, ale u veřejnosti si získal respekt svým rozhodnutím vzdát se boje o post hlavy státu ve prospěch Zuzany Čaputové, přičemž měl stále šanci zabojovat o možnost postoupit do druhého kola.

Krajčí se ve svém sobotním statusu na sociální síti přiznal, že „po týdnech neustálé práce,“ mohl strávit čas se svou rodinou.

„Velikonoce jsou pro mě vždy pozastavením, rozjímáním nad smyslem života a Boží láskou, která se pro mě obětovala. Vírou přijímám Boží dobrotu, díky které dokážu jít dál a sloužit.“

Dále uvedl, že tato doba pandemie lidem umožnila se zastavit a podnikatelé byli nuceno přerušit své podnikání, které bylo „do velké míry hnáno naší spotřebou,“ teď kolabuje.“

„Všechno to, co se nám reklamy snažily vtlouct do hlavy, že potřebujeme, najednou až tak nepotřebujeme,“ napsal na Facebooku. A lidé nemusí cestovat na mnohá místa, kam si mysleli, že musí a místo toho tráví více času se svými blízkými.

Slovensko mělo v pondělí 742 nakažených a dva mrtvé. V posledních dnech ale vyšlo najevo, že jsou nakaženi někteří lidé v romských osadách na východě, co by mohlo vést k potenciálním ohniskům nákazy, a proto je vláda nechala uzavřít a kolem nich hlídkuje policie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 13. dubna 2020  Foto: Facebook – Marek Krajčí

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář