Místní úředníci v Laosu zastavili bohoslužby a vyhnali křesťany

Měsíc poté, co křesťanská rodina v provincii Salavan v Laosu přišla o domov a byla vyhoštěna kvůli své víře, narušili v neděli (1. října) úředníci v jiné provincii bohoslužbu domácí církve a podle skupiny bojující za lidská práva jim vyhrožovali zatčením.

Podle organizace Human Rights Watcher for Lao Religious Freedom (HRWLRF) ve vesnici Khampou v okrese Assaphone v provincii Savannakhet zástupce náčelníka vesnice a místní bezpečnostní složky v neděli narušili bohoslužbu a nařídili vedoucí církve Sard Onmeunsee a dalším 17 křesťanům, aby ukončili bohoslužbu.

SOUVISEJÍCÍ I přes pronásledování církev v Laosu roste

„Vyhrožovali jim zatčením a vysokou pokutou, pokud neuposlechnou příkaz úředníků, aby přestali praktikovat svou náboženskou víru a konat bohoslužby,“ uvedla podle Evangelical Focus HRWLRF v tiskovém prohlášení.

Na základě domněnky, že členové církve rozhněvali duchy nebo bohy tím, že je opustili kvůli křesťanství, úředníci vyhrožovali, že křesťanům uloží vysoké pokuty, pokud by další lidé ve vesnici onemocněli nebo zemřeli. Podle HRWLRF bylo navíc dvěma křesťanům z nedaleké vesnice, kteří přišli na bohoslužbu, vyhrožováno automatickým zatčením, pokud se znovu zúčastní církevní bohoslužby.

Poté, co se v roce 2019 jedna rodina v animistické vesnici stala prvními křesťany, přijalo v následujících dvou letech Krista přibližně 180 laoských vesničanů, uvedla HRWLRF.

„Tak začal nátlak na křesťany a hrozby ze strany místní vlády. Nutili je, aby se vzdali své náboženské víry,“ uvedla organizace. „Místní vláda vystavovala po celý rok 2022 a 2023 až do dnešního dne křesťany zastrašování, výhrůžkám a nátlaku a nutila je vzdát se křesťanského náboženství; z přibližně 180 křesťanů zůstaly v křesťanské víře pouze tři rodiny (15 věřících křesťanů) vedené paní Sard Onmeunsee.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. října 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář