Můj otec věřil v medicínu, říká Franklin Graham a apeluje na evangelikály, aby se nechali naočkovat

„Můj otec věřil v medicínu. Takže by z něj byl příznivec – o tom není pochyb, “řekl Franklin Graham, syn zesnulého evangelisty Billyho Grahama.

Graham, který na Facebooku zveřejnil status, že byl očkován, vyslechl výzvy křesťanů a společně s organizaci Samaritan’s Purse, kterou vede a která vybudovala polní nemocnici, kde se lidé očkují, apelují na evangelikální křesťany, aby se pomocí vakcín ochránili před koronavirem.

To, co ho přesvědčilo, aby se nechal očkovat, byly podle Religion News Service rozhovory se známým neurochirurgem a adventistou sedmého dne Benem Carlsonem, který byl také součásti vlády Donalda Trumpa

SouvisejícíFranklin Graham tvrdí, že jeho organizace vedly k Bohu 1.7 milionu lidí

„Podle mě není pochyb, že je to bezpečné,“ řekl. Graham vyzval pastory, aby o očkování hovořili ve svých sborech: „Jsme lídři komunity a máme odpovědnost je informovat o pravdě.“

O svém vztahu k Trumpovi

Graham také hovořil o svém vztahu s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Byl jedním z řady významných evangelikálů, kteří neoficiálně radili bývalému prezidentovi během jeho kampaně. 

SouvisejícíFranklin Graham vyzval křesťany, aby se obrátili k Bohu a modlili se za jeho ochranu

Obhajoval svůj prosincový příspěvek na Facebooku, ve kterém Graham uvedl, že Trumpa si bude pamatovat jako „jednoho z největších prezidentů našeho národa“, přičemž poznamenal, že si není jistý, zda by vakcíny na Covid-19 byly vytvořeny tak rychle za jiného prezidenta.

Přiznal však také, že Trump „udělal spoustu chyb – děláme je všichni“. Mezi tyto chyby, řekl Graham, patřila démonizace médií.

„Myslím, že to vytvořilo zeď. Myslím, že to vytvořilo nepřátelství a nemělo se to stát. To, že s vámi někdo nesouhlasí, ještě neznamená, že je vaším nepřítelem,“ konstatoval.

Očkování je osobní volbou, zdůraznil Graham, ale řekl: „Chtěl bych povzbudit lidi, aby se za to modlili a zkoumali to.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,,,

3 Komentáře

  1. V prvotní fázi prosazování očkovací strategie jsem vůbec neměl problém s vědomím, nechat se naočkovat. Jednoduše jsem svůj názor opíral o nepopíratelný fakt, že tělo je pouze tělo a duch je duch, který nemůže být ničím tělesným dotčen. Postupem času však mé přesvědčení a jistotu začaly nahlodávat různé okolnosti, především víceméně zmatené reakce protiepidemických opatření a bezmocnost a chaos role samotného, vysoce moderního a úspěšného zdravotnictví. Něco začalo zcela viditelně „skřípat“. Svět se začal hroutit a děsit pod několikanásobnými epidemickými vlnami a mutacemi koronaviru a jako nejúčinnější zbraň se ukázal zcela prozaický lockdown, jehož podstatou je prostá izolace jeden od druhého. Je to úspěch moderního zdravotnictví nebo spíše potupa? Ať si každý odpoví sám. Informací o účinnosti, prospěšnosti či škodlivosti samotné vakcinace, bude postupem času stále více a více. Nepovažuji za šťastné, aby si někdo pohrával s faktem, že on je nositelem jediné pravdy a třeba i v dobré vůli ji přenášel nebo vnucoval svému okolí. Doufám, že ani já tímto příspěvkem nikomu nic nevnucuji.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář