Muslim chtěl zabít bratrance, ale pak se mu ve snu zjevil Ježíš

Egyptský muslim, který zamýšlel zabít svého bratrance za to, že konvertoval na křesťanství, které kdysi nenáviděl, svůj postoj změnil poté, co mu Ježíš ve snu vyslal jasný vzkaz.

Mostafa, nový konvertita v Egyptě, nedávno sdílel svůj příběh s Open Doors, jak cestoval do Káhiry s úmyslem zabít svého bratrance Mohameda, který přešel z islámu na křesťanství.

V Egyptě je přechod z islámu na křesťanství považován za zradu vlastní rodiny. Křesťanský konvertita čelí riziku, že ztratí svou rodinu, přátele a dokonce i svůj život.

Poté, co našel svého bratrance sedícího na křesťanské bohoslužbě, Mostafa čekal, až učiní další krok. Ale když poslouchal písně a modlitby, všiml si, že slova, která slyší, se mu líbí.

Po bohoslužbě Mostafa oslovil Mohameda se slzami v očích: „Přišel jsem z naší rodné vesnice, abych tě špehoval a uviděl, jestli ses opravdu stal křesťanem,“ řekl. „Měl jsem informovat svou rodinu o tom, co jsem viděl, ale prostě nemůžu. Myslím, že volba, kterou jsi udělal, mohla být ta pravá, můžeš mi říct více? Proč jsi opustil islám kvůli křesťanství?“

Ten večer bratranci strávili hodiny spolu a mluvili o evangeliu. Ten večer měl Mostafa sen. Viděl Ježíše na kříži, díval se na něj a řekl: „Udělal jsem to všechno, protože tě miluju a chci, abys byl osvobozen od svých hříchů.“

Následujícího rána Mostafa Mohamedovi řekl, co viděl ve svém snu, a požádal ho, aby se spolu s ním modlil za jeho spásu. Mostafa řekl Bohu: „Chystal jsem se zabít svého bratrance, Tvého následovníka, ale teď jsem připraven sám dát svůj život pro Tebe.“

Následující měsíc byl Mostafa pokřtěn se svým bratrancem stojícím vedle něj. Neřekl své rodině, že on a Mohamed jsou nyní následovníci Ježíše a tito dva muži v současné době žijí jako tajní věřící.

Egypt je na šestnáctém místě na seznamu Open Doors a je stále zemí, která představuje pro křesťany extrémní nebezpečí. Různé islámské extremistické skupiny zůstávají největšími pronásledovateli křesťanů v zemi.

 

-mn-  Foto: Pixabay, ilustrační 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář