Muzeum víry: 6 000 let náboženství ve Spojeném království

Po deseti letech příprav bude letos v říjnu otevřeno nové Britské muzeum víry na historickém hradě Auckland v anglickém hrabství Durham.

Cílem muzea je „prozkoumat, jak víra utvářela životy a společenství v Británii v průběhu dějin, a pozvat návštěvníky, aby se zamysleli nad tím, jak se lidé napříč dějinami setkávali s vírou“, vysvětlují podle Evangelical Focus organizátoři.

SOUVISEJÍCÍPo třech letech se pro veřejnost dnes otevřel opravený Památník Bible kralické

Bude zde vystaveno více než 250 předmětů z 50 institucí a soukromých sbírek z Anglie, Skotska a Walesu, včetně „zřídka vídaných předmětů, národních pokladů a osobních památek“.

Organizační tým zdůraznil, že v průběhu celého procesu přípravy muzea úzce spolupracoval s místními představiteli a komunitami věřících, akademickými poradci a kolegy z muzeí, „aby vytvořil prostor pro informativní a poutavé zkoumání historie a současné společnosti“.

Portál Evangelical Focus dále píše, že mezi vystavenými historickými předměty je to Binchesterský prsten, stříbrný římský prsten objevený v roce 2014, který obsahuje vyobrazení kotvy a ryby a je vzácným raným dokladem křesťanství ve Velké Británii.

Bude zde také vystavena kopie anglického překladu Nového zákona Williama Tyndalea z roku 1536, což byl klíčový okamžik anglických dějin.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. října 2023 Foto: The Auckland Project

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář