Na budově plzeňského biskupství zavála tibetská vlajka

Plzeň – Utrpení občanů Tibetu pod čínskou diktaturou si připomnělo plzeňské biskupství. Na sociální síti o tom dnes informoval biskup Tomáš Holub.

Podle biskupa Holuba je to gesto na připomenutí povstání Tibeťanů.  „Na budově plzeňského biskupství vlaje tibetská vlajka. Poukazuje na porušování lidských práv v Tibetu komunistickým režimem Číny. Připomínáme Tibetské národní povstání 10. března 1959, při němž bylo zabito 86 000 lidí. Memento, které právě dnes v ČR nesmírně potřebujeme,“ napsal představitel katolické církve na Twitteru.

Tibetská vlajka zavlála také na Valdštejnském paláci. Rozhodl o tom předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), sdělila ve středu ČTK senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

Mezinárodní kampaň s názvem Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let minulého století v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv Tibeťanů. Akce připomíná 80.000 obětí povstání v tibetském správním centru Lhase v roce 1959. Čeští sympatizanti svobodného Tibetu se k vyvěšování vlajek poprvé připojili v roce 1996.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. března 2021 Foto: Twitter Tomáš Holub

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář