Na Kraví hoře začne festival Meeting Brno, zaměří se na vyrovnání s traumaty

Brno – V amfiteátru na Kraví hoře dnes večer začne festival Meeting Brno, tentokrát zaměřený na vyrovnávání se s těžkými životními i historickými událostmi. Téma letošního ročníku zní Od traumatu k naději. Slavnostního zahájení se zúčastní například syrská lékařka a humanitární pracovnice Rola Hallamová nebo filozofka Alice Koubová.

„Festival Meeting Brno vždy sloužil jako platforma pro setkávání myšlenek, umělecké inspirace a kulturního dialogu. Jsme velmi hrdí, že můžeme přivítat inspirativní hosty, kteří svou prací ovlivňují miliony lidí po celém světě a jsme přesvědčeni, že jejich přítomnost a dialog s nimi přinesou nové perspektivy a obohatí naše životy,“ uvedla prezidentka festivalu Martina Viktorie Kopecká.

SOUVISEJÍCÍDo kostela svatého Jakuba v Brně se po opravách vrátí věřící i turisté

Součástí jedenáctidenního festivalu je například sobotní Pouť smíření. Její účastníci se pěšky vydají z Pohořelic na Brněnsku do Brna, tedy proti směru pochodu Němců vyhnaných z města po druhé světové válce.

Nabídne také divadelní inscenaci Benešovi ve vile Stiassni nebo videorozhovor s latinským patriarchou Jeruzaléma Pierbattistou Pizzaballou. Dále pak přinese diskuze, tematické procházky nebo vzdělávací konferenci pro veřejnost.

Meeting Brno dlouhodobě usiluje o propojování různých názorových proudů a kultur a také o mezináboženský dialog. Přináší umění z různých částí světa, nabízí platformu k diskuzi a dává návštěvníkům prostor pro setkání. Kompletní program je na webu www.meetingbrno.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. června 2024 Foto: Wikimedia Commons

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář