Na Sjezd (nejen) evangelické mládeže se do Ostravy chystají stovky účastníků

Praha – Českobratrská církev evangelická (ČCE) pořádá každoroční akci pro mladé lidi z celé republiky. Letošním tématem Sjezdu (nejen) evangelické mládeže je Ve víru víry. Ústředním motivem bude tedy prožívání křesťanské víry. Sjezd se uskuteční o víkendu od 23. do 25. září v Ostravě.

„Pro mladé lidi je důležité mluvit o víře a spolu s dalšími sdílet různosti v jejím prožívání. Doufáme, že jim v tom i letošní Sjezd trochu pomůže. Přichystali jsme různé programy, mezi kterými si každý najde něco, co ho zaujme,“ dodává k tématu Alena Podrazilová, vedoucí oddělení mládeže ČCE.

Hlavní sobotní program povede evangelická farářka Saša Jacobea, která bude vyprávět o zážitcích, cestách a objevech na cestě víry. „Jeden by si řekl, že víra je kotva, životní jistota. Alespoň se o ní tak leckdy mluví. Jenže co když je víra taky dobrodružná plavba v Božím Proudu? Co když je to taky tanec, vír a víření? Kam až mě zanese, když napnu plachty?“ zve Jacobea k rozhovoru o souvislostech víry v sekulárním Česku.

Mezi dalšími přednášejícími jsou například historička Marie Koldinská, která bude mít program o hybridních a informačních válkách, nebo novinář Vojtěch Boháč, se kterým bude možné debatovat nad dokumentárním filmem Vítr, slunce, revoluce. Mimo přednášky je harmonogram plný různých workshopů, sportů, duchovních programů, ale i kulturního vyžití.

Zahrát přijedou mladé kapely Shizzle Orchestra a Hello Marcel. Představení uvede improvizační divadlo All Imp a stand up na téma Sex v Bibli předvede Jakub Helebrant, farář z dvojice Pastoral Brothers. Moderovanou diskuzi obstarají moderátoři z nově vzniklého podcastu Bez filtru (dříve Na dřeň) s hosty Simonou Kopeckou, členkou synodní rady, a Benjaminem Rollem, aktivistou a čerstvým absolventem studia teologie.

Sjezdu (nejen) evangelické mládeže se pravidelně účastní několik set evangelíků z celé republiky, dveře jsou ale otevřené i lidem jiných vyznání a nevěřícím. Setkání připravuje Českobratrská církev evangelická od roku 1990, kdy po éře socialismu navázala na tradici prvorepublikových setkání. Pokaždé se koná na jiném místě republiky. Cílem je vést mladé lidi k samostatnosti, toleranci, rozvíjení ekumenických kontaktů, získávání kulturního rozhledu a schopnosti orientovat se v dnešní společnosti.

Autor: TZ ČCE Datum: 21. září 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář