Křesťan dnes

Na Ukrajině byli zabiti dva protestantští humanitární pracovníci

Podle organizace Swiss Protestant Aid byli při „brutálním útoku“, který je předmětem vyšetřování, zraněni další čtyři zaměstnanci.

Dva francouzští spolupracovníci švýcarské protestantské humanitární organizace (EPER / HEKS) byli nedávno zabiti při „brutálním útoku“ během humanitární mise na Ukrajině.

SOUVISEJÍCÍArcibiskup z Canterbury navštívil Ukrajinu před druhým výročím ruské invaze

„S velkým zděšením a hlubokým zármutkem ze ztráty našich dvou kolegů vyjadřujeme v těchto těžkých hodinách soustrast rodinám obětí. Vyjadřujeme jim upřímnou soustrast a jsme v myšlenkách s nimi,“ uvádí podle Evangelical Focus v tiskové zprávě mluvčí EPER Joëlle Herren Lauferová.

Při útoku byli zraněni další čtyři zaměstnanci EPER, tři Francouzi a jeden Ukrajinec. Nyní jsou v nemocnici mimo nebezpečnou zónu, kde se jim dostává „kompetentního lékařského ošetření“ a psychologické podpory“, informovala EPER.

„Přesné okolnosti útoku zatím nejsou jasné, ale děláme vše pro to, abychom objasnili otázky a pochopili pozadí této tragické události,“ upozornila Lauferová.

Na místě od začátku

Organizace EPER, založená v roce 1946 Federací švýcarských protestantských církví, nyní Evangelickou reformovanou církví Švýcarska (EERS), je na místě od invaze Ruska v únoru 2022. Poskytuje humanitární pomoc na Ukrajině i v sousedních zemích.

Její francouzská pobočka, Fédération de l’entraide protestante (FEP), vyjádřila na sociální síti X také „hlubokou soustrast rodinám a blízkým obětí“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. února 2024 Foto: EPER – ilustrační

Exit mobile version