Na Ukrajině nečekaně zemřel vedoucí chval a otec tří dětí. Křesťané zřídili sbírku pro jeho rodinu

Ve věku 36 let na selhání srdce náhle zemřel zpěvák, hudebník a skladatel Andrij Hryfel z ukrajinského Lvova. Přesná příčina hudebníkovy smrti není zatím známa.

O smrti mladého křesťana informovala církev Pramen života Lvov: „Zemřel starší sboru, pastor mládeže a lídr chval. Rodina a církev prožívají velkou ztrátu, jeho životní příklad a odkaz zůstane navždy v našich srdcích. Ale naše vlast je v nebesích, odkud očekáváme i Spasitele, Pána Ježíše Krista.“ (Fi 3,20)

Andrij Hryfel vystudoval Lvovský teologický seminář, na kterém později působil jako studentský pastor. Založil hudební skupinu PROVIDER. Byl také účastníkem prvního společného ukrajinského alba chval a uctívání – On je ve všem, jako autor písně K Tobě.

Během svého krátkého života se umělci podařilo vytvořit desítky skladeb, které se staly hity během uctívání na Ukrajině. Vedl chvály na množství konferencí a festivalů. Před rokem zveřejnil píseň Nebesa, kde mluví o věčném životě, životě doma.

Velké množství lidí píše své povzbuzující vzkazy rodině a vyjadřuje, jakým způsobem se Andrij dotkl jejich životů. Patří sem také rodina slovenských misionářů, kteří jsou součástí stejného sboru v Lvově: „Andrijův vklad, pozitivní vliv na Boží království a církev na Ukrajině byl opravdu silný, přesto ho známe jako služebníka, který si zachoval pokorný charakter a bázeň před Bohem. Byl člověkem, který opravdu celým srdcem autenticky toužil ve všem následovat Ježíše. Bude nám velmi chybět. Truchlíme však s nadějí,“ uvedli ve svém prohlášení Róbert Petrilák s manželkou.

Po Andrijovi zůstala manželka Tatiana spolu se třemi dětmi. Na internetu vznikla iniciativa, která se je snaží v této situaci finančně podpořit. Můžete tak učinit i vy na následujícím linku: https://www.gofundme.com/f/support-a-young-mother-and-children

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. srpna 2021 Foto: Go Fund Me

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář