Na vstup do kostela bude v Řecku potřeba ukázat negativní test

Řecko se ve čtvrtek připojilo k několika dalším evropským zemím, které po prudkém nárůstu infikovaných osob v posledních týdnech zavedly další omezení pro neočkované.

Premiér Kyriakos Mitsotakis od pondělí zakázal neočkovaným lidem přístup do vnitřních prostor restaurací, kin, muzeí a tělocvičen, a to i v případě, že budou mít negativní test na COVID-19.

SOUVISEJÍCÍPapež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

V televizním projevu k národu Mitsotakis naléhal na občany, aby „se nechali očkovat, nechali se očkovat, nechali se očkovat“.

Jak informuje portál Premier, tak Řecko dosud plně naočkovalo asi 62 % své populace.  Úřady chtějí v co nejkratší době dosáhnout úrovně alespoň 70 % naočkovaných osob.

„Toto je skutečně pandemie neočkovaných,“ řekl Mitsotakis. „Řecko truchlí nad zbytečnými ztrátami, protože prostě nemá proočkovanost jako jiné evropské země.“

Rakousko, Německo, Slovensko a Česká republika tento týden omezily veřejný život pro neočkované, protože počet pozitivních případů na Covid-19 prudce stoupá.

Účastníkům bohoslužeb bude v Řeckuozitivnytem zna umožněn vstup pouze s negativním testem, řekl podle portálu Premier Mitsotakis.

Počet nových denních přírůstků infikovaných osob dosáhl tento měsíc v Řecku rekordního čísla, což vyvolalo tlak na již těžce zkušený systém zdravotní péče. Začátkem listopadu vláda uvalila určitá omezení na neočkované občany, ale umožnila jim přístup k většině služeb za předpokladu, že budou negativní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. listopadu 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář