Na Výšinách 2022: Křesťanský festival v kulisách pražského Vyšehradu

„Silný zážitek, krásná atmosféra a perfektní místo s výhledem na západ slunce.“ Tak shrnul poslední ročník festivalu na Výšinách jeden z jeho účastníků. Po Letné, Vítkově a Petříně se totiž poslední květnovou sobotu dalším vyvýšeným místem, které rozezvučel festival Na Výšinách, stal pražský Vyšehrad. Šestý ročník multižánrové open-air akce do Prahy přivedl nejen oblíbené křesťanské hudebníky, ale i řadu inspirativních řečníků.

Program složený z českých a slovenských interpretů tentokrát doplnil zahraniční host. „Byli jsme rádi, že na letošním ročníku mohl vystoupit britský raper Faith Child, který přinesl do české křesťanské hudební scény nový vítr,“ pochvaluje si vedoucí organizačního týmu festivalu Jan Adamec.

Na hlavní scéně ani letos nechyběly známé křesťanské kapely jako ESPÉ, Noemiracles nebo ONMY, plno bylo ale i na vedlejších scénách, kde návštěvníky kromě koncertů zaujaly také zajímavé semináře. Můžu i já slyšet Boží hlas? Blíží se konec světa? A jak vlastně křesťanství pohlíží na sex a partnerské vztahy? Za mikrofonem se vystřídali například Pavel Eder, Pavel Hošek nebo manželé Monika a Jakub Vejmělkovi.

Stejně jako každý rok, i tentokrát byla k dispozici modlitební služba a duchovní poradenství, rozšíření se dočkala také oblíbená chill-out zóna. „Organizátorům i účastníkům se opravdu líbilo nové prostředí na Vyšehradě, myslím, že díky tomu festival získal ještě jedinečnější atmosféru. Měli jsme radost, že přijeli lidé nejen z Prahy, ale z celé České republiky, a dokonce se zapojovali jako dobrovolníci,“ popisuje Jan Adamec.

Za festivalem Na Výšinách stojí tým složený z křesťanů z různých sborů a denominací, akci zaštiťuje Mládež pro Krista ve spolupráci s řadou dalších organizací a církví. Cílem festivalu je vytvářet prostředí, kde se lidé mohou přiblížit Ježíši Kristu a osobně jej poznat. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Tisková zpráva Datum: 11. června 2022 Foto: Na Výšinách

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář