Nakladatelství zaznamenalo nárůst prodeje křesťanské literatury

Vypuknutí celosvětové pandemie koronaviru Covid-19 způsobilo zvýšený zájem lidí o Bible a další křesťanskou literaturu.

Organizace Lifeway Christian Resources informovala, že za loňský rok zaznamenala zvýšený prodej Biblí. Přední americké nakladatelství ve své nové zprávě uvádí, že nárůst zájmu o duchovní literaturu se projevil hlavně mezi dubnem a červnem.

Generální ředitel společnosti Ben Mandrell se domnívá, že nárůst prodeje lze přičíst touze lidí hledat naději v těžkých dobách, jako je právě probíhající pandemie. „Věříme, že to není náhoda, protože lidé si často berou Bibli jako zdroj naděje v dobách krize a nejistoty,“ řekl Mandrell. Vysvětlil, že lidé „v Písmu čerpají naději, protože v ní nacházejí Boha, který je s námi i během našeho utrpení. Bůh nám v Bibli připomíná, že nás v těžkém období neopustí.“

Křesťanská organizace Lifeway od svého založení v roce 1891 nabízí věřícím křesťanskou literaturu včetně včetně Biblí, knih, výkladů biblických knih, křesťanské hudby a filmů.

Lifeway v lednu 2019 oznámila, že kvůli poklesu tržeb uzavře několik maloobchodních poboček a přesune se hlavně k online prodeji. V dubnu však organizace zaznamenala oproti předchozímu roku nárůst prodeje o 62 procent.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář