Naléhavá výzva ICEJ: Pomozte obětem požárů v Izraeli

 

Izrael je v těchto dnech postižen sérií lesních požárů, které ohrožují mnoho měst a vesnic v celé zemi. V současné době je nejohroženější severoizraelské město Haifa, kde se několik požárů – spekuluje se, že byly založeny úmyslně – rychle šíří do obydlených čtvrtí. Do bezpečí muselo být evakuováno již více než 60 tisíc obyvatel.

ICEJ v partnerství s izraelskou neziskovou organizací provozuje v Haifě domov pro přeživší šoa. Jeho vedoucí Šimon Sabag nyní stojí v čele úsilí pomoci obyvatelům města, kteří byli požárem postiženi.

Minulý týden požádal Šimona starosta Haify, aby se postaral o všechny starší občany, kteří museli být evakuováni a kteří potřebují přístřeší. Oheň vážně poškodil jeden domov důchodců a několik dalších domovů musí být evakuováno. V nejbližších dnech proto bude nutné postarat se o řadu starších občanů, kteří musí opustit své domovy.

Prostory našeho domova v Haifě jsou od uplynulého víkendu otevřeny všem potřebným a slouží jako nouzové přístřeší pro seniory. Šimon provozuje ve městě několik dalších středisek pro bezdomovce, která budou rovněž poskytovat přístřeší a stravu evakuovaným občanům. Bude potřeba zajistit dopravu, stravu, oblečení, lůžka a mnoho dalších potřeb. Již jsme zakoupili 100 skládacích lehátek, ale bude třeba ještě mnohem více.

V takovéto krizi máme my křesťané výjimečnou příležitost pomoci Izraeli v reálném čase. Prosím, pomozte nám pomáhat těmto ohroženým obyvatelům Haify!

Svůj příspěvek můžete zaslat na účet č. 3747530257/0100, var. symbol 101. Můžete zaplatit také zabezpečeným online převodem přímo na stránkách www.icej.cz.

Děkuji vám za vaši pomoc. Kdo rychle dává, dvakrát dává.

Dr. Jürgen Bühler
ICEJ Jeruzalém

Dr. Mojmír Kallus
ICEJ ČR

 

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) bylo založeno v roce 1980 jako výraz rozpoznání biblické důležitosti celého města Jeruzalém a jeho spjatosti s židovským lidem.

Tisková zpráva

Obrázek: facebook.com/icejcz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář