Křesťan dnes

Nancy Pelosiová přijala svátost přijímání na mši sloužené papežem Františkem

Vatikán – Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová dnes přijala svátost na mši sloužené papežem Františkem. Kvůli svému názoru na oprávněnost práva na potrat se nemůže přijímání účastnit ve svém domovském San Francisku. Informovala o tom agentura AP.

Pelosiová je katolička a právě pobývá v Římě. Svátost jí udělil kněz v části baziliky svatého Petra během mše, kterou papež sloužil v době slavnosti svatých Petra a Pavla. Papež sám při takových příležitostech svátost neuděluje. Katolíci tento obřad chápou jako zpřítomnění Kristova těla v podobě nekvašeného chleba – hostie a krve v podobě vína. To přijímá kněz, běžní věřící přijímají hostii.

SOUVISEJÍCÍPelosiová s papežem hovořila o potratech na pozadí bouřlivých debat v USA

Pelosiová se nemůže přijímání zúčastnit v San Francisku, kde působí konzervativní arcibiskup, takže se většinou obrací na farnost ve Washingtonu. Tamní arcibiskup jí přijímání umožňuje.

Pelosiová patří v USA k zastáncům ústavního práva na potrat, které minulý týden zrušil nejvyšší soud. Pelosiová vyjádřila šok nad tímto verdiktem a slíbila, že boj neskončil a bude pokračovat při podzimních doplňovacích volbách do Kongresu. Demokraté, k nimž Pelosiová patří, chtějí z práva na potrat učinit jedno z předvolebních témat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 29. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Nancy Pelosiová

Exit mobile version