Národní modlitební snídaně: Prezident Biden vyzval k zlepšení politické kultury a jednotě národa

Prezident Joe Biden zdůraznil potřebu zlepšit politickou kulturu ve Spojených státech během své řeči na 70. výroční Národní modlitební snídani ve Washingtonu.

Tradiční akce, která se konala ve čtvrtek ráno, se kvůli pandemii uskutečnila v menším okruhu lidí ve srovnání s předchozími ročníky.  

SOUVISEJÍCÍBiden: Papež mi řekl, že jsem dobrý katolík. „Církev ztratila prorocký hlas,“ prohlásil americký biskup

Poté, co zmínil svého zesnulého syna Beaua, jehož narozeniny připadly na stejný den jako modlitební snídaně, mluvil Biden o politické kultuře a vztazích v Senátu. 

„Je tu spousta dobrých přátel na obou stranách, kteří se v mnoha věcech neshodli, stále spolu mluvili a naslouchali si,“ řekl podle Christian Post prezident. „Jedna z věcí, kterou nevím jistě, ale myslím, že Kongresu chybí, je, že spolu netráví tolik času jako my.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Biden vzpomínal, jak když byl v Senátu, členové různých stran spolu pravidelně obědvali v místní restauraci a navzájem se dozvěděli o svých osobních problémech.

Vzpomněl si, jak navazoval přátelství s lidmi a měl s nimi dobré interakce. Jako příklad uvedl amerického senátora Johna Stennise z Mississippi, který horlivě podporoval rasovou segregaci.

Biden věřil, že „bez ohledu na to, jak moc nesouhlasíte“ s politickým protivníkem, „když se znáte“, pak „je těžké toho člověka nemít rád“.

„V našem výboru jsme měli stále spoustu starých stoupenců segregace,“ řekl Biden a uvedl, že „Teddy Kennedy by se až do krve pohádal“ se segregacionistou, a pak „by spolu měli oběd.“

„Našim problémem je nejednota. Jak nás opět sjednotit? Jednota je nepolapitelná, ale je skutečně nezbytná. Jednota neznamená, že se musíme na všem shodnout. Ale v mnoha základních věcech v jádru máme stejný názor.“

Biden dále poznamenal, že je přesvědčen, že „víra nás může sjednotit“, protože uznává hodnotu každého a že „sjednocený dům může dokázat cokoliv“.

„S historií a Bohem, který se dívá, budeme muset dokázat, že neexistuje nic, co by přesahovalo možnosti Spojených států, pokud budeme jednotní,“ řekl podle Christian Post Biden.

SOUVISEJÍCÍ – Americký prezident Joe Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé

Americký křesťanský portál dále připomíná, že minulý rok, v rámci své první Národní modlitební snídaně ve funkci prezidenta, hovořil Biden o nebezpečí politického extremismu, přičemž se zaměřil na lednové protesty na Kapitolu. 

„Teď víme, že se musíme postavit politickému extremismu, bílé nadřazenosti a domácímu terorismu a porazit je,“ řekl Biden před virtuálním publikem, protože osobní akce byla kvůli pandemii zrušena.

„Potřebujeme jeden druhého. Musíme se jeden o druhého opřít, jeden druhého pozvednout a s vírou vstoupit temnotou do světla.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. února 2022 Foto: screenshot YouTube – Joe Biden

https://www.christianpost.com/news/biden-promotes-civility-at-national-prayer-breakfast.html

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář