Křesťan dnes

“Ne svatá, ale ďábelská.“ Představitelé ukrajinských církví kritizují prohlášení patriarchy Kirilla 

Ukrajinské církve důrazně odsoudily prohlášení ruské pravoslavné církve, která se vyslovila pro „svatou válku“ proti Ukrajině, a vyzvaly světové křesťanské denominace, aby odsoudily prohlášení, které vyhrožuje „vymazáním jejich země z mapy“.

Konference evropských církví spolu s římskokatolickými a pravoslavnými představiteli na Ukrajině v prohlášení uvedla: „Opakovaně jsme odsoudili ruskou světovou ideologii, která slouží k ospravedlnění ruské agrese,“ informuje zpravodajský portál Premier

SOUVISEJÍCÍ –

„Tento nejnovější dokument popírá existenci ukrajinského národa jako jedinečné etnické skupiny a jeho právo na vlastní suverénní státnost. Ospravedlňuje válečné zločiny a akty genocidy, které již Ruská federace na území Ukrajiny spáchala, a vyzývá k páchání nových.“

Ukrajinští náboženští představitelé označili prohlášení, které propagovala Světová ruská lidová rada, za prohlášení, které nese „plnou morální odpovědnost“ za válku, a vyzvali k mezinárodnímu odsouzení.

Vyzvali „Světovou radu církví, Konferenci evropských církví a další mezinárodní orgány, aby dokument odsoudily a podpořily sankce proti jeho podporovatelům“.

Metropolita Epifanij z nezávislé Ukrajinské pravoslavné církve (UPC) vyjádřil odmítavý postoj svého společenství ke škodlivým ideologiím prosazovaným Moskvou. „Ruská agresivní válka proti Ukrajině není svatá, ale ďábelská, a každý, kdo ji ospravedlňuje, kdo napomáhá ruskému ničení Ukrajiny, neslouží Bohu, ale satanovi“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilujstrační

Exit mobile version