„Nechávám to na jeho svědomí,“ papež komentuje Bidenovu podporu potratům 

Papež František označil za „nesrovnalost“, že prezident Joe Biden, který je katolík, podporuje legální potraty.

V rozhovoru pro televizní stanice Univisión a Televisa vysílaném 12. července papež hovořil o potratech a Bidenově postoji poté, co byl dotázán, zda připustit ke svatému přijímání politiky, kteří prosazují legální potraty.

Hlava katolické církve potvrdila, že existují vědecké údaje, které ukazují, že „měsíc po početí je již DNA plodu a orgány jsou vytvořeny. Existuje lidský život.“

SOUVISEJÍCÍStudie ukázala, že evangelikálové patří mezi nejhlasitější zastánce zákazu potratů 

„Je spravedlivé odstranit lidský život?“ zeptal se poté.

Pokud jde o obhajobu potratů ze strany amerického prezidenta, papež František uvedl, že ji ponechává na Bidenově „svědomí,“ informuje Catholic News Agency

Ať si Biden o této nedůslednosti promluví se svým knězem,“ řekl podle CNA papež.

Ačkoli je Biden katolík, opakovaně podpořil právo na potrat navzdory učení církve, že lidský život musí být respektován a chráněn od okamžiku početí.

Minulý týden Biden podepsal nařízení zaměřené na ochranu přístupu k potratům v reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA zrušit rozsudek v případu Roeová versus Wade, který legalizoval potraty na celém území Spojených států.

SOUVISEJÍCÍ – David Novák / Pár myšlenek k zákazu potratů

Prezident to označil za „okamžik obnovení práv, která nám byla odebrána, a okamžik ochrany našeho národa před extremistickou agendou, která je v rozporu se vším, čemu jako Američané věříme“.

V září 2021 Biden prohlásil, že „nesouhlasí“ s tím, že život začíná početím.

„Byl jsem a nadále jsem silným zastáncem rozsudku v případu Roeová versus Wade,“ řekl v Bílém domě, když odpovídal na otázku novináře ohledně potratů. „Respektuji je – ty, kteří věří, že život začíná v okamžiku početí a tak dále – respektuji to. Nesouhlasím s tím, ale respektuji to,“ řekl.

Washingtonský kardinál Wilton Gregory krátce poté poznamenal: „Katolická církev učí a učila, že život – lidský život – začíná početím. Prezident tedy nedává najevo katolické učení.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. července 2022 Foto: screenshot – Joe Biden a papež František

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář