„Nejkrásnější muž“ Itálie opustil kariéru modela a touží se stát knězem

Mladý Edoardo Santini, považovaný za „nejkrásnějšího muže Itálie“, se rozhodl opustit slibnou kariéru modela a vstoupit do kněžského semináře.

Tanečník, plavec, herec – to bylo několik ze snů 21letého Itala, který v roce 2019, když mu bylo 17 let, získal titul nejkrásnějšího mladého muže Itálie.

Toto ocenění mu otevřelo dveře do světa módy a jeho budoucnost se zdála být jasná: byl předurčen stát se velkou hvězdou. Catholic News Agency informuje, že Boží plány byly však jiné. Santini měl i nadále zářit, ale mimo světla reflektorů a přehlídková mola.

SOUVISEJÍCÍCo se můžeme naučit z obrácení Ayaan Hirsi Aliové

Ve videu zveřejněném na sociálních sítích Santini vysvětlil, že je na cestě „stát se, dá-li Bůh, knězem“.

Říká, že během těchto let se setkal s lidmi, kteří mi „tím, že mi ukázali, co to znamená ‚být církví‘, dali sílu prozkoumat tuto otázku, kterou jsem v sobě nosil od dětství“, ale do které jsem se, jak říká, „ze strachu neponořil“.

V lednu 2020 objevil „skutečnou církev“ a tehdy na sociálních sítích začal mluvit o Bohu a o povolání, které pociťuje.

„Žít v Bohu neznamená uzavřít se do církve, ale spíše žít svůj život naplno,“ sdělil svým více než 11 000 sledujícím na Instagramu.

Zmínil se také o odporu své babičky, která od svého vnuka „očekávala něco jiného“. Zdůraznil však, že se ve svém rozhodnutí necítí „sám“ a že ho „unavuje vyhovovat vůli druhých a zveřejňovat fotografie, na kterých jsem zdánlivě bezpečný a šťastný“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. prosince 2023 Foto:  Instagram/Edoardo Santini

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář