Nejstarší metodistický sbor oznámil, že umožní oddávat homosexuály

Křesťané z LGBT komunity slaví poté, co nejstarší metodistický sbor na světě oznámil, že bude oddávat osoby stejného pohlaví. 

Metodistická modlitebna v Bristolu byla první budovou, kterou vytvořil evangelista a zakladatel metodismu John Wesley. 

V příspěvku na Facebooku místní sbor uvedl: „S potěšením oznamujeme, že v kapli Johna Wesleyho nyní můžeme vést svatby osob stejného pohlaví!

SOUVISEJÍCÍMetodisté na obou stranách Atlantiku si připomněli příchod apoštola Ameriky

„John Wesley věřil ve sdílení Boží lásky s každým a my doufáme, že tímto krokem přeneseme Wesleyho poselství inkluzivity do tohoto století,“ cituje prohlášení kongregace portál Premier. 

Toto rozhodnutí přichází poté, co metodistická církev loni odhlasovala povolení sňatků osob stejného pohlaví – ačkoli místní sbory a duchovní se mohou rozhodnout, zda chtějí zaregistrovat svůj sbor a sebe jako autorizovaného matrikáře.

Reverendka Mandy Briggsová z Bristolu označila toto rozhodnutí za „přirozený krok“. 

„Kaple je od roku 2018 místem, kde se konají bohoslužby pořádané křesťany na Bristol Pride, a tak tato registrace působí jako další přirozený krok.“

Uvedla také, že se jedná o „poslední krok na naší cestě spojenectví s komunitou LGBTI+“. 

Reverend Gareth Higgs, místopředseda organizace Methodist Evangelicals Together, však pro Premier Christian News uvedl, že je tímto rozhodnutím zarmoucen. 

„Myslím si, že v místech, která jsou pro naše hnutí tak významná… nevíme, co by si John Wesley myslel, kdyby žil dnes, ale víme, co si myslel, když žil, a potvrdil jediný vzor manželství, který najdeme v Písmu, a to, že manželství je mezi jedním mužem a jednou ženou…, a tak naznačovat, že nevíme, co si myslel, je špatné,“ poznamenal. 

„Souhlasím s tím, že je to naprostá domněnka, myslet si, kdyby byl dnes na světě, co by si myslel, ale historicky víme, co si myslel, a samozřejmě to bývalo součástí našeho doktrinálního základu, že učení Johna Wesleyho se prostě jeví tak, že jsme schopni být selektivní, když chceme být v určitých otázkách v metodistické církvi dnes,“ dodal Higgs. 

Metodistická církev je druhou největší denominací ve Velké Británii, která povoluje svatby osob stejného pohlaví. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. července 2022 Foto: Wikipedie – New Room v Bristolu

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář