Největší americký sbor Lakewood otevřel své brány lidem trpícím zimou

Houston – Největší americký sbor Lakewood z Houstonu, který vede Joel Osteen, otevřel své brány lidem trpící extrémními mrazy. Texas nacházející se na jihu Spojených států zasáhla nečekaná vlna chladného počasí.

Miliony občanů zůstaly podle medializovaných informací bez elektřiny nebo pitné vody a byli proto nuceni opustit své domovy. Podle agentury poweroutage.us je bez elektřiny více než 190 000 domácností a podniků. Jedná se o pokles v porovnání s předchozími dny, ale úředníci energetických společností varovali, že můžou nastat další výpadky dodávky energií.

Šéf Federální agentury pro nouzový stav Bob Fenton v pátek uvedl, že týmy v Texasu mají palivo, vodu, přikrývky a další zásoby. „Nejvíce se obávám o to, abychom zajistit, že lidé nebudou bez tepla,“ řekl podle portálu Premier a apeloval na lidi, kteří zůstali bez energií, aby šli do útulků.

SouvisejícíAmerické megasbory nadále rostou, mají moderní chvály, malé skupinky a vyhýbají se kulturním válkám

Do pomoci místním obyvatelům se zapojil také sbor Lakewood, který od města před několika lety koupil basketbalovou halu, kde hrával NBA tým Houston Rockets. Sbor Joela Osteena nabídl přikrývky, postele nebo jídlo. Osteen řekl místní rozhlasové stanici: „Víte, jakmile jsme slyšeli, že tato sněžná bouře bude obrovská, věděli jsme, že musíme pomoci. Záleží nám na našem městě a na našich občanech, a proto se cítíme být požehnáni, když můžeme otevřít naši budovu a poskytnout teplé přístřeší,“ uvedl k pomoci oblíbený řečník a autor několika knih.

„Máme tu úžasné dobrovolníky. Rádi pomáhají druhým lidem. Věřím, že jsme požehnáni, abychom mohli být požehnáním pro ostatní. Bůh nám dal krásnou budovu, kde můžeme pomoci lidem s jednoduchými věcmi jako jsou přikrývky nebo jídlo.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Lakewood Church


Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář