Největší americký sbor po sedmi měsících přivítal členy na bohoslužbě

Texaský nedenominační sbor Lakewood znovu otevřel své brány a od březnového vypuknutí pandemie tak mohli věřící přijít na bohoslužbu organizovanou v bývalé basketbalové hale Houstonu Rockets. Se 40 tisíci návštěvníky je sbor založený Johnem Osteenem největší v USA. 

„Asi před měsícem jsem měl pocit, že Bůh do mého ducha vložil myšlenku, že je čas začít s bohoslužbami,“ řekl Johnův syn pastor Joel Osteen, který po celou dobu pandemie vysílal online, a jen malá část věřících přicházela do budovy s tím, že museli mít roušky a dodržovat rozestupy.

„Nikdy jsme nebyli zavřeni; budova byla uzavřena, ale mohu vám říci, že v posledních měsících jsme dosáhli největšího rozmachu za 61 let služby,“ řekl podle Christian Post Osteen a dodal, že během velikonočního víkendu bohoslužbu sledovalo online 12 milionů lidí.

„Bůh tentokrát vzkřísil Lakewood. Kdy jindy svět potřebuje naději, když ne teď?“ zeptal se populární americký pastor a autor několika úspěšných knižních titulů, který je často spojován s tzv. evangeliem prosperity a označován za spíše motivačního řečníka než kazatele. Osteen nemá teologické vzdělání, ale po smrti otce v roce 1999 převzal sbor a podařilo se mu dosáhnout rapidního růstu.

Během svého kázání Osteen pokračoval: „Nebyli jsme stvořeni k tomu, abychom procházeli životem s problémy, které nezvládáme nebo abychom bojovali o to, abychom to zvládli jen průměrně… Bůh nás stvořil, abychom vládli, abychom byli vítězové, nikoli poražení.“

Související: Největší americký sbor ruší bohoslužby. Osteen se stěhuje pouze na internet

„Můžeme vládnout všem našim problémům,“ dodal. „Skončí věci, které nad vámi vládly, jako jsou osamělost nebo pocit viny, a nastane obrat. Nastal čas vládnout.“

Dále dodal: „Nemusíte být dokonalí. Všichni jsme udělali chyby. Není to tak o vašem výkonu. Je to o vašem srdci. Mějte Boha na prvním místě.“ Také vyzval členy sboru, aby byli věřícími, nikoli pochybovači, a zdůraznil: „Bůh nás přivedl tak daleko… Bude vás i nadále chránit, bude vám dávat moudrost.“

Osteen se přiznal, že během pandemie bylo těžké kázat do prázdné haly. V budově se naposledy konaly bohoslužby v březnu, než došlo ke zpřísnění opatření způsobené koronavirem.

Po nedělní bohoslužbě Osteen řekl ABC13, že nechce tlačit na lidi, aby přišli, protože někteří, zejména starší lidé, musí být stále opatrní.

Podle průzkumné organizace Barna Group více než polovina pastorů nyní obnovila bohoslužby pro členy. Některé sbory během pandemie zůstaly uzavřené, včetně North Point Community Church v Georgii, Saddleback Church Ricka Warrena v Kalifornii nebo The Potter’s House v Texasu, kde je pastorem T. D. Jakes.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Joel Osteen

https://www.christianpost.com/news/lakewood-returns-to-in-person-worship-after-7-months.html

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář