Největší apologetická společnost přestane vykonávat své poslání

Někdy největší křesťanská organizace na světě zabývající se apologetikou tento rok přestane vykonávat své původní poslání. Generální ředitelka Sarah Davisová oznámila zaměstnancům, že během příštích šesti měsíců se organizace zaměří na poskytování grantů.

Ravi Zacharias International Ministries (RZIM) plánuje poskytnout peníze organizacím, které plní své původní poslání a hájí pravdy evangelia, a společnostem, které pečují o oběti sexuálního zneužívání.

Související RZIM je „zdrcena a zarmoucena“ výsledkem šetření, dotčené ženy prosí o odpuštění

„RZIM nemůže a neměla by nadále fungovat jako organizace ve své současné podobě,“ cituje Davisovou portál Christianity Today.

„Nemyslíme si, že můžeme organizaci jen přejmenovat a fungovat dále v původním režimu,“ dodala dcera zakladatele Raviho Zachariase, která vede organizaci od jeho smrti v květnu 2020.

Organizátoři konferencí v posledních měsících zrušili RZIM pozvánky, protože v září loňského roku byla postupně nahlášena obvinění proti Zachariasovi. Vyšetřování zjistilo „míru provinění nad rámec všeho, co jsme si dokázali představit,“ uznala Davisová v prohlášení.

SouvisejícíRavi Zacharias a Boží soud

Davisová dále poznamenala, že RZIM se dostala na křižovatku a musela v poslední době zpracovat celou škálu emocí od hněvu přes zármutek nad obětmi zneužívání až po pocit nejistoty, co přinese budoucnost.  Organizace v současné době prochází rozsáhlou revizí firemní kultury a struktury pomocí společností Guidepost Solutions, která se specializuje na poradenství.

 Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Davisová řekla zaměstnancům, že přibližně 60 procent zaměstnanců bude muset být propuštěno a zároveň každé oddělení dostalo instrukce, aby „zaměřili své dary, dovednosti a zdroje“ na „pokání, vyučování a službu“.

Rozsáhlé vyšetřování a závěrečná zpráva ze začátku roku potvrdila obvinění proti Zachariasovi, která sahají do roku 2004 a odhalila další důkazy o zneužívání. RZIM oznámilo, že ze svých stránek a sociální sítí odstraní veškerý obsah s vyučováním  Raviho Zachariase.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. dubna 2021 Foto: CC Search – RZIM

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář