Největší indický sbor má vizi založit dalších čtyřicet megasborů

Calvary Chapel je největší indický sbor s více než 300 000 členy. Nyní se vydává na misii – v příštích 10 letech hodlá vybudovat dalších 40 megasborů.

Většina silnic v Hajdarábádu vede v neděli do Calvary Chapel. Krátce po čtvrté hodině ranní jsou zde boční ulice kolem svatostánku již ucpané. 

Server CBN News popisuje jak dobrovolníci církve koordinují dopravu, kyvadlové autobusy, rikše a motocykly převážejí tisíce lidí, kteří se sem snaží dostat dvě hodiny před první z pěti bohoslužeb, které v Calvary začínají v 6 hodin ráno.

SOUVISEJÍCÍTomáš Kolman: Při zakládání sboru potřebujete lidi se srdcem toužícím sdílet evangelium 

Před východem slunce už věřící zaujímají svá místa. 

Hlavní svatostánek pojme 18 000 lidí, vedlejší Betlémská kaple 15 000 a třetí stavba další více než 3 000. Mimo to stovky lidí sledují bohoslužbu na televizních obrazovkách rozesetých po rozlehlém areálu. 

Pastor Satish Kumar káže na všech pěti bohoslužbách, přičemž poslední končí ve 20 hodin.

„Dostalo se mi milosti působit v tomto sboru, což přesahuje mé sny a představy,“ řekl pastor Kumar pro CBN News.

Sbor Calvary Chapel začal v roce 2005 s asi dvěma desítkami lidí. Dnes se může pochlubit více než 300 000 členy, což z něj činí jeden z největších sborů na světě.

Mají 11 satelitních sborů a plánují další celonárodní expanzi.

„Bůh mi vložil do srdce břemeno, abych během příštích deseti let založil 40 takových megasborů, jaké vidíte zde,“ řekl Kumar.

Pastor Kumar říká, že každý měsíc přibudou v církvi přibližně 3 000 nových věřících, což je znamením, že Pán mocně koná po celé zemi.

„Boží ruka je nad Indií, je čas, aby Indie oslovila ztracené, a to nejen v rámci země, ale po celém světě,“ řekl Kumar pro CBN News.

Kromě toho církev každý měsíc produkuje více než 650 televizních pořadů pro vysílání v celostátní televizi v 17 hlavních jazycích země. „A to nejen v rámci země, ale také v Bangladéši, Nepálu, na Srí Lance, v Afghánistánu, Pákistánu a zemích Perského zálivu,“ řekl Kumar.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. února 2024 Foto: screenshot YouTube – Calvay Chapel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář