Největší luteránská církev Evropy vyjádřila svou podporu transgenderovým osobám a prosí je o odpuštění

Největší luteránská církev v Evropě oznámila, že se identifikuje s trans osobami, protože tito lidé navštěvují jejich shromáždění.

Švédská luteránská církev v dopise s názvem „Osobní dopis vám, kteří jste trans osoby,“ odsuzuje rétoriku některých „pravicových skupin“ a „pravicových populistů,“ kteří se snaží upřít práva transgenderových osob. Církev zároveň vyjádřila bolest a lítost nad tím, jak se těmito osobami zacházejí některá média.

SOUVISEJÍCÍŠvédská luteránská církev je zřejmě první na světě, která má více žen v postavení kněží než mužů

„Tímto dopisem chceme ukázat, že nejste sami a že je nás mnoho, kdo stojí po vašem boku,“ cituje prohlášení portál Premier.  „Po dlouhou dobu jsme viděli a slyšeli tolik hlasů, které o vás mluvily a chtěly omezit váš život. Nyní už nemůžeme mlčet,“ konstatují představitelé církve.

Dále pro svou argumentaci využívají příběh Hagar, která po svém nuceném odchodu od Abraháma byla opuštěna v poušti se svým dítětem, ale pro kterou Bůh připravil vodu. Na jejím příběhu ilustrují snahu transgenderových lidí o získání úcty. 

„Nikdo nám nemůže vzít naši hodnotu jako lidské bytosti. Stejně jako Hagar, i my všichni, máme svůj vlastní vztah s Bohem. Máme svůj vlastní příběh, který existuje a je pravdivý, bez ohledu na to, zda někdo jiný chce, aby existoval, či nikoli,“ pokračuje dopis.

Podle The Guardian to není poprvé, co Švédská církev propaguje ideologii LGBT+ osob v denominaci. V roce 2017 povzbuzovala své duchovní k používání genderově neutrálního jazyka, když hovořili o „nejvyšším božstvu“, a aby místo slov „On“ a „Pán,“ raději říkali „Bůh“.

Dopis, který napsali čtyři přední kněží denominace a podepsala téměř tisícovka členů, má za cíl zrovnoprávnit postavení transgenderových osob v církvi.  „Věříme v církev a v Boha, který překračuje hranice a vítá lidi všech národů, etnického původu, sexuální orientace, pohlaví a genderové identity. Lidi ve všech barvách duhy, naprosto úžasné a nekonečné ve své rozmanitosti,“ píše se na závěr dopisu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – kostel Švédské církve

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Proč Švédská církev propaguje ideologii LGBT?
    Nemůže být ideologií i křesťanství?
    Nebylo by lepší napsat, že se zastala transgender lidí?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář