Němečtí vyšetřovatelé prohledali objekty kolínského arcibiskupství

Berlín – Státní zastupitelství a policie od uterního rána prohledávají různé objekty kolínského arcibiskupství na západě Německa. Důvodem razie je podle veřejnoprávního vysílatele WDR vyšetřování v souvislosti s křivou přísahou kolínského arcibiskupa Rainera Marii Woelkiho. Tento německý kardinál v posledních letech čelil kritice za to, jak řešil kauzy spojené se sexuálním zneužíváním kněžími v kolínské arcidiecézi.

Podle WDR státní zastupitelství hledá originály dokumentů, které média zveřejnila v uplynulých měsících a které posilují podezření, že Woelki lhal soudu.

SOUVISEJÍCÍNěmecký kardinál Woelki zůstane navzdory kritice v úřadě, rozhodl papež

Vyšetřovatelé přijeli přesně v 8:00 k několika budovám, uvedl WDR. V arcibiskupské rezidenci vyšetřovatelům v civilu otevřel bránu osobně kardinál Woelki. Policejní prohlídky se týkají mimo jiné prostor arcibiskupské rezidence, generálního vikariátu a sídla kurie.

Woelki je podezřelý z křivé výpovědi v kauze povýšení jednoho kněze na zastupujícího městského děkana v Düsseldorfu. Woelki tvrdil, že do března tohoto roku v důležitých bodech nic nevěděl o jeho sexuálních přečinech.

WDR přitom nedávno zveřejnil dopis, který napsal osobně Woelki vedoucímu kongregace pro nauku víry ve Vatikánu. Už v roce 2018 v něm byla podrobně popsána obvinění vůči knězi. Woelki pečlivě vypisuje různé sexuální přehmaty faráře vůči mladistvým, včetně společného sledování pornofilmů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 27. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Woelki

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář