Neratovický farář Kováč: Zájem lidí o duchovní služby stoupl

Neratovice – Podle neratovického faráře Petera Kováče zájem lidí o duchovní služby v poslední době stoupl. Kromě mší se věřícím věnuje i během dne, kostel nechává otevřený déle než obvykle. „Lidé přicházejí také individuálně,“ řekl ČTK farář.

Mnoho lidí si podle něj v současné době uvědomilo, jak pro ně byla neděle spojená se mší zásadní a doma je pro ně obtížnější zajistit si chvíli pro modlitbu, a tak raději i teď přicházejí do kostela.

Delší „otvírací dobou“ kostela chce neratovický farář veřejnosti umožnit, aby se v jeho prostorách věřící vystřídali a mohli si případně přijít třeba pro betlémské světlo.

Už dřív Kováč vyzkoušel zprostředkování mší on-line přenosem. Lidé je podle něj sledovali, ale nyní už je mnoho možností ke sledování jiných a také je pro tento způsob třeba zajistit i dobré technické vybavení. Proto se Kováč teď zaměřuje na to, aby lidé do kostela mohli při splnění podmínek vládních opatření přijít osobně.

Letošní vánoční svátky budou pro neratovického faráře jiné v tom, že kostely budou sice v jednotlivé okamžiky prázdnější, ale o to delší dobu v nich oproti jiným rokům stráví, aby postupně mohlo přijít co nejvíc věřících.

Na bohoslužbách může být obsazeno podle vládního nařízení jen 20 procent kapacity kostela.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář