„Nevyčítám mu, že byl členem KSČ.“ Podle Halíka by byl generál Pavel dobrým prezidentem i kvůli válce na Ukrajině  

Praha – Tomáš Halík si umí na Pražském hradě představit generála Petra Pavla. Katolický teolog jeho kandidaturu schvaluje také z důvodu války na Ukrajině. Podle něj je vysloužilý voják se zkušenostmi z NATO vhodným kandidátem. Kritiku za jeho stranickou minulost v KSČ považuje za „směšnou.“  

„Ovšem v té dramatické situaci dnes, když kolem nás zuří válka, a my jsme také součásti toho konfliktu, by bylo na místě, kdyby vrchním velitelem vojsk a prezidentem byl člověk, který má tuto vojenskou zkušenost,“ řekl Halík na videu zveřejněném na sociální síti Twitter. 

SOUVISEJÍCÍHalík: Pastýři církve musí varovat před těmi, kteří se pokrytecky zaštiťují křesťanskými hodnotami

Držitel prestižní Templetonovy ceny připomenul, že Pavel se „osvědčil hrdinským chováním“ a má diplomatické zkušenosti ze zahraničí díky svému působení ve strukturách NATO.  Zároveň mu nevyčítá, že byl v minulosti členem komunistické strany. 

„Jestliže byl prověřen těmi vrchními orgány NATO, aby zaujal klíčové postavení v tomto vojenském seskupení Západu, jestli ho ten Západ akceptoval, tak je naprosto směšné, abychom ho my kádrovali,“ konstatoval profesor Halík.  

Česká evangelikální aliance a Křesťanská misijní společnost ve společném stanovisku vyzvaly křesťany k modlitbám za prezidentské volby. Křesťané v celé republice jsou povzbuzováni, aby se 6. ledna spojili v modlitbách a půstu za tuto událost.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. prosince 2022 Foto: screenshot YouTube – Tomáš Halík

Tags: ,,,

5 Komentáře

 1. Typický převlékač kabátů a kariérista není dobrým kandidátem na prezidenta na rozdíl od Bašty. Že se ten Halík nestydí.

  Odpověď
 2. Jsem dcera vojáka který díky Bohu zemřel s Biblí v ruce.
  Než táta uvěřil měla jsem dost času pochopit jak vojáci myslí.
  Pán Bůh s námi a zlý pryč.

  Odpověď
 3. Typické. Kdyby byl uskutečněn věrohodný průzkum, kdo se chce nechat vtáhnout do přímého válečného konfliktu s Ruskem, pak by asi tento „pastýř“ byl velice překvapen, kolik „oveček“ ne-touží po válce.

  Odpověď
 4. Apoštol Pavel byl farizeus horlivě potírající křesťany. Podílel se nepřímo na vraždě jáhna Štěpána. Přesto měl nakonec lví podíl na rozšíření křesťanství do světa. Byl Pavel převlékačem kabátů?

  Každý z nás je do velké míry determinován prostředím (společností) v níž žije. Položme si každý například otázku: Kdybych se narodil v muslimské rodině, poznal bych, že jediná správná víra je ta křesťanská? Lidé, kteří konvertovali z islámu ke křesťanství existují. Proč je jich tak málo? Protože je strašně málo lidí, kteří hledají pravdu. To jsou ti, kdo neustále pochybují a přemýšlejí. K pochybnosti je přivádí hluboký rozpor mezi skutky a činy členů společenství, ve kterém žijí. Podstatou křesťanství je znovuzrození člověka pro království Boží. Co je tím znovuzrozením? Je to radikální změna smýšlení. Je to odhození pohodlných iluzí, v nichž člověk žije. Uvedu příklad: Jako malé dítě jsem byl školou infiltrován k přesvědčení, že ideálem je sovětský člověk, který nás osvobodil od zrůdných nacistů, že bez Sovětů by náš národ byl vyhlazen. Postupem času začala vyplouvat na povrch ošklivá pravda, že Rusové jsou mentálně zaostalí, krutí lidé, kteří touží diktovat celému světu a léčit si tak svůj komplex méněcennosti. Ačkoliv Rusové jasně v roce 1968 ukázali, co jsou zač, někteří mí spolužáci je znovu adorují. Proč? Protože, kdyby se měli podívat pravdě do tváře, museli by uznat, že jejich rodiče, kteří je vychovávali k lásce k Rusku, jim lhali nebo byli obyčejnými prospěcháři. Zavrhnout takto rodiče je velice bolestivé a připomíná to smrt. Znovuzrození pro pravdu tedy není možné bez předchozí smrti jako únikem ze zaběhlých lží, v nich člověk do té doby žil a nichž stavěl. Znamená to často rozejít se s dosavadními přáteli, kteří vaši změnu nebudou ochotni akceptovat. Znamená to zahodit mapu, podle níž jste se v životě orientoval a vydat se na novou, neprobádanou (úzkou) cestu.

  Prodělal generál Petr Pavel znovuzrození k pravdě, nebo je stále obhajuje marxistické lži?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář