Halík: Pastýři církve musí varovat před těmi, kteří se pokrytecky zaštiťují křesťanskými hodnotami

Profesor Tomáš Halík zveřejnil předmluvu k parlamentním volbám a prosí lidi, aby volili prozíravě. Apeloval také na mladé, aby si uvědomili, že jde o jejich budoucnost. Občané České republiky si v pátek a sobotu budou vybírat své zastupitele do Poslanecké sněmovny. Aspiranti na vítězství jsou hnutí ANO, koalice SPOLU nebo společný projekt Pirátů a hnutí STAN.

 Katolický teolog se obrátil také na důchodce, aby nebyli „zaslepení a sobečtí“ a nedali se „zkorumpovat penězi,“ které pak bude muset splácet další generace. Varoval také před konspiračními médii, které straší před uprchlíky, jež v České republice nejsou a nemají o ni ani zájem.       

Předpokládá, že jeho videa sledují „inteligentní lidi“, a proto jim nebude radit, koho mají volit, ale „povinností pastýřů církve je jen důrazně varovat před těmi, kteří se pokrytecky zaštiťují křesťanstvím, tradičními či konzervativními hodnotami, a přitom popírají základní hodnoty evangelia, jako je solidarita s lidmi v nouzi,“ poznamenal Halík a připomenul slova kardinála Parolina, že křesťané nemohou být nacionalisté.

Halík citoval také slova papeže Františka, že „nacionalismus, je ďábelskou karikaturou vlastenectví.“ Podle katolického kněze je nejlepším vyjádřením lásky k vlasti to, aby Česká republika zůstala v „rodině demokratických zemí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. října 2021 Foto: screenshot YouTube – Tomáš Halík

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. Křesťanské hodnoty jsou manželství pro všechny a existence více pohlaví v podání koalic spolu a piráti. Tak to radši volím SPD. Hej šup, do nich, námořníci. Pošlete piráty ke dnu.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář