Nezapomínejme na unesenou řeholnici

Bamako – „Co můžeme udělat proto, abychom pomohli sestře Glorii Narváez Argotiové, která je už čtyři a půl roku zadržována džihádisty v Mali?“, ptá se v dopise adresovaném vatikánské agentuře Fides kanadská občanka Edith Blais, která s unesenou kolumbijskou řeholnicí sdílela pětiměsíční věznění poté, co ji samotnou v Burkina Faso zajala jiná teroristická skupina. 

„Sestra Gloria se mnou sdílela vše, co měla, a během věznění v poušti mi velice pomohla. Je to veliká a hluboce altruistická žena a právě tento její rys ji dovedl do pekla, které nyní prožívá“ , vypráví někdejší kanadská rukojmí islamistických teroristů a pokračuje: „Sestra Gloria pracovala v sirotčinci, do kterého vtrhla skupina džihádistů a požadovala peníze. Vzhledem k tomu, že zaměstnankyně sirotčince hospodařily jen s málem a sestra Gloria se obávala o životy svých spolupracovnic, uprosila teroristy, aby odvedly ji, jako nejstarší ze všech. Od 7. února 2017 je v rukou únosců“.

Kolumbijská řeholnice z kongregace františkánek Panny Marie Neposkvrněné nedávno zaslala prostřednictvím Červeného kříže vzkaz svému bratru. Píše španělsky a tiskacím písmem: „Zasílám všem nejsrdečnější pozdrav. Jsem vězněna už čtyři roky a nyní jsem v nové skupině“. O propuštění sestry Glorie neúnavně usiluje italský misionář o. Pierluigi Maccalli, který byl sám obětí únosu a dvouletého věznění v Nigeru.

SOUVISEJÍCÍNa svobodu se dostalo 28 unesených baptistických studentů z Nigérie

„Nezapomínejme na rukojmí v Sahelu a mnoha dalších oblastech celého světa. Modleme se za ně, podporujme je, dožadujme se jejich osvobození. Nezapomínejme na utrpení těchto lidí a jejich rodin. Modlitba je způsob, který můžeme skutečně všichni použít. Hluboce v ni věřím i díky vlastní zkušenosti. Po návratu domů jsem zjistil, kolik modlitby provázelo dva roky mého zajetí. A dále lidská blízkost – věřím, že je důležité, aby se na tyto lidi nezapomínalo ani po propuštění ze zajetí. Unesený člověk snáší velice těžce samotu, a proto jsem požádal všechny strany zúčastněné ve vyjednávání o sestře Glorii, aby se jí snažily poslat nějaké znamení, nejlépe fotografii. To by byla obrovská pomoc. Bývalá rukojmí, Kanaďanka Edith Blais, takto dostala fotku svého otce, která jí dodala sílu k tomu, aby v té situaci vydržela“.

Rukojmí si totiž myslí, že na ně všichni zapomněli – a tomu je třeba zabránit, připomíná misionář Pierluigi Maccalli.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 10. srpna 2021 Foto: Pixabay . ilustrační

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář