Křesťan dnes

Neznámi útočníci zavraždili v Myanmaru baptistického pastora

V myanmarském Kačjinském státě byl zabit baptistický pastor, což představuje eskalaci probíhajícího konfliktu v regionu. Sedmačtyřicetiletý pastor, spojený s Kačjinskou baptistickou konvencí, byl podle informací smrtelně postřelen ve svém obchodě s počítači třemi neznámými útočníky.

Pastor Nammye Hkun Li z obce Mogaung utrpěl v pondělí střelná zranění hlavy a břicha, informovala agentura UCA News. Jeho smrt posílila obavy v Kačjinském státě, který je již od převratu v roce 2021 sužován násilnostmi ze strany armády.

SOUVISEJÍCÍMyanmarská armáda cíleně ničí kostely v Čjinském státě

Li byl nejen náboženským vůdcem, ale také významnou postavou místních protivojenských protestů a komunitních iniciativ proti zneužívání drog. Angažoval se také v protidrogové skupině Pat Jasan v Kačjinu.

K incidentu došlo v obci, která je svědkem značných nepokojů, na něž nejvíce doplácí místní obyvatelstvo.

Jeho rodina a místní obyvatelé, kteří truchlí nad jeho ztrátou, požadují spravedlnost, ačkoli z útoku neobvinili žádnou skupinu, uvedla agentura UCA News.

Od převzetí moci armádou došlo v Kačjinském státě k mnoha úmrtím a vysídlení. V oblasti s významným počtem křesťanských obyvatel se náboženské napětí prolíná s politickými spory. 

Zatčení a následné uvěznění Hkalama Samsona, dalšího baptistického vedoucího, armádou, odráží zvýšené riziko, kterému čelí náboženští a komunitní představitele v Kačjinu.

Podle listu The Christian Post zásahy buddhistické nacionalistické armády proti křesťanským subjektům jsou obzvláště agresivní a zahrnují obvinění z podpory povstaleckých skupin.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. března 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version