Ničivý útok na křesťanské vesnice v Nigérii zanechal nejméně 80 mrtvých 

Křesťanská charitativní organizace varovala před vznikající protikřesťanskou islamistickou agendou. Vyhlášení přichází v reakci na víkendový ničivý útok na asi deset převážně křesťanských vesnic ve státě Plateau v Nigérii.

Partneři organizace Release International, která podporuje pronásledované křesťany po celém světě, oznámili, že milice během nedělních útoků zabily nejméně 80 lidí a 60 dalších unesly.

SOUVISEJÍCÍMezi unesenými křesťany v Nigérii je i katolický kněz 

Organizace obviňuje nigerijskou vládu, že si před dramatickou situaci „zavírá oči“.

Generální ředitel Release International Paul Robinson podle portálu Premier uvedl, že charitativní organizace dostává zprávy o útocích „téměř denně“.

„Mnoho z nich zůstává bez pozornosti světových médií a nekontrolovaných federální vládou. Pocit pobouření roste mezi obyčejnými Nigerijci, kteří se obávají, že k nečinnosti vlády dochází po vzájemné domluvě s teroristy,“ upozornil ředitel Release International. 

„Nigérie má povinnost chránit své vesnice a chránit jejich životy – ať už před silami bezpráví nebo před islamistickými milicemi,“ pokračoval Robinson. 

„Skutečnost, že tolik vesnic, na které se útočí, je převážně křesťanských, a tolik útočníků, ať už islamistických teroristů nebo islamistických milicí, ukazuje na náboženský rozměr tohoto násilí. Stále častěji jsme svědky toho, jak byly křesťanské vesnice přepadeny a okupovány islamistickými útočníky,“ cituje ředitele RI britský křesťanský portál. 

Release vyzývá nigerijskou vládu, aby přijala naléhavá opatření na ochranu svých občanů, kteří jsou zabíjeni a vyháněni ze svých domovů.

Nigerijský partner organizace Release International odhaduje, že v Kukawě bylo zabito více než 80 lidí a více než 60 bylo uneseno z vesnic Kyaram, Yelwa, Dadda, Gyambawu, Dungur, Wanka, Shuwaka, Gwammadaji a DadinKowa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. dubna 2022 Foto:

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář