Mezi unesenými křesťany v Nigérii je i katolický kněz 

Mezi 45 lidmi unesenými v neděli po mši byl i katolický kněz z diecéze Minna v Nigérii.

Nigeria Catholic Network oznámila, že ráno 27. března útočníci unesli vesničany spolu s otcem Leo Raphaelem Ozigim, knězem katolické farnosti ve městě Sarkin Pawa.

Správce diecézi Emeka Amanchukwu potvrdil ACI Africa, partnerské agentuře Catholic News Agency, že Ozigi byl unesen.

SOUVISEJÍCÍPo krvavých útocích na křesťanské komunity bylo v Nigérii uneseno 46 osob

Amanchukwu v dopise katolickému sekretariátu Nigérie uvedl, že k nešťastné události došlo, když se kněz po odsloužené mši vracel do místa svého bydliště ve městě Gwada. 

Gwadase nachází asi 65kilometrů jihozápadně od Sarkin Pawa. Obě města jsou v centrálním nigerijském státě Niger.

„Pomozte nám informovat naše biskupy a kněze o této smutné události a o naší žádosti o modlitby a slavení mše svaté za bezpečné propuštění reverenda otce Raphaela Lea,“ uvedl podle Catholic News Agency Amanchukwu.

„Zároveň nám,“ pokračoval, „pomozte modlitbami za bezpečné propuštění našich četných bratrů a sester, kteří jsou drženi jako rukojmí řádícími bandity útočícími na komunity a vesnice ve státě Niger.“

SOUVISEJÍCÍ – Povstalci zaútočili na „centrum křesťanství“ v Nigérii

Zpráva Sahara Reporters z 28. března uvedla, že během dvoudenního útoku bylo také uneseno 44 vesničanů. Unesení lidé byli údajně vesničané, kteří se právě v sobotu vrátili do svých komunit poté, co žili v táborech pro vnitřně vysídlené osoby.

CNA připomíná, že Nigérie je nejlidnatějším africkým státem s téměř rovnoměrným rozdělením mezi křesťany a muslimy. Křesťané v Nigérii, zejména v severní části země, byli v posledních několika desetiletích vystaveni zabíjení, únosům a ničení majetku, často z rukou islámských extremistických skupin.

Část problému, řekli nigerijští křesťané CNA, spočívá v tom, že muslimy kontrolovaná vláda z velké části reagovala na problém pronásledování křesťanů pomalu, neadekvátně nebo vůbec.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. března 2022 Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář