Povstalci zaútočili na „centrum křesťanství“ v Nigérii

Křesťanské komunity byly v neděli večer pod masivním útokem v regionu jižní Kaduna v Nigérii.

Členové komunity právě dokončili své bohoslužby, když dorazili ozbrojení povstalci se sofistikovanými zbraněmi, uvedl očitý svědek.

„Agban Kagoro je pod těžkými střeleckými útoky a dochází k vypalování domů v Adanu, Mararabě a Tsonje,“ řekl jeden ze svědků International Christian Concern (ICC). „Bylo zabito 25 lidí a spáleno více než 100 domů.“ Dodal, že k večernímu útoku došlo od 19. do 22. hodiny bez toho, aby na místě zasáhla nigerijská armáda.

SOUVISEJÍCÍSúdánské úřady kvůli stížnosti muslimů zadržely představitele církve  

„Nyní se schováváme, náš kostel a domy jsou spálené; dnes v noci spíme venku,“ řekl ICC další očitý svědek a dodal, že přesný počet obětí ještě nebyl v tom čase znám. 

Jižní Kaduna, stejně jako mnoho oblastí v celém centrálním regionu Nigérie, čelí neustálým útokům povstalců, většinou identifikovaných jako militantní pastevci Fulani, Boko Haram a její odnož, Západoafrická provincie Islámského státu (ISWAP).

„Prosím, modlete se za Kagoro hned teď,“ řekl zdroj pro ICC. „Pastevci vstoupili do Kagoro poblíž semináře, zabíjeli a vypalovali domy. Dokonce i vojáci utekli, protože zbraně útočníků jsou lepší než jejich. Máme velké obavy o Kagoro, centrum křesťanství v jižní Kaduně.“

Nigérie se v řebříčku ICC stala zemí, kde dochází k největšímu pronásledování křesťanů. Kvůli násilným teroristickým skupinám a lhostejnosti vlády byly zabity desítky tisíc lidí a miliony byly nuceny opustit své domovy.

„Nigerijská vláda neudělala téměř nic, aby zastavila násilí proti nigerijským křesťanům, což vedlo k pokračujícímu násilnému pronásledování,“ řekl prezident ICC Jeff King. „Je to jednostranná válka s nekonečnou řekou obětí. Žádáme, abyste se k nám připojili v modlitbě za naše bratry a sestry, kterým útok přinesl obrovské trauma.“

ICC dále apeluje na křesťany, aby kontaktovali nigerijské velvyslanectví ve své zemi a vyzvali je, aby se zabývali pronásledováním křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář