Súdánské úřady kvůli stížnosti muslimů zadržely představitele církve  

Úřady v Súdánu zadržely a vyslýchaly představitele církve po stížnosti muslimských extremistů. 

Muslimové zamkli 21. února budovu Súdánské církve Krista (SCOC) v Al Hag Abdalla, která se nachází asi 120 kilometrů jihovýchodně od Chartúmu, řekl Morning Star News evangelista Dalman Hassan. 

Hassan tvrdí, že muslimové obvinili členy církve z nepřátelství vůči islámu tím, že pořádali shromáždění v pátek, kdy se muslimové setkávají na pravidelné modlitbě.

SOUVISEJÍCÍPapež František v červenci navštíví Jižní Súdán a Kongo

„Vyvolávají chaos a nerespektují náboženství ostatních,“ uvedl podle Evangelical Focus Hassan, co stálo v jednom z obvinění proti křesťanům. 

Člen církve Kotti Hassan Dalman řekl, že zatvrzelí muslimové také obvinili církev z poskytování jídla dětem, aby je získali pro křesťanství, a ze zabírání jejich půdy pro stavbu církevní budovy.

Členové církve uvedli, že pozemek patří katolické škole a že muslimové si obvinění ze zabírání půdy jen vymysleli, protože nechtějí, aby se v této oblasti konaly bohoslužby.

„Vyzýváme představitele církve a věřící po celé zemi, aby se za nás modlili,“ uvedli pronásledovaní křesťanští lídři v prohlášení zveřejněném na sociálních sítích.

Po dvou letech pokroku v oblasti náboženské svobody v Súdánu po skončení islamistické diktatury za bývalého prezidenta Umara al-Bašíra se obavy o státem podporovaném pronásledování vrátily po vojenském převratu, ke kterému došlo 25. října 2021.

V seznamu zemí, kde je podle Open Doors nejtěžší být křesťanem, zůstává Súdán na 13. místě. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. března 2022 Foto: CSW – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář