Papež František v červenci navštíví Jižní Súdán a Kongo

Vatikán – Papež František na začátku července navštíví Jižní Súdán a Kongo. Informoval o tom ve čtvrtek Vatikán. Návštěvu Jižního Súdánu, nejmladšího státu na světě, hlava katolické církve několikrát odložila kvůli obavám o bezpečnost, uvedla agentura Reuters. V Kongu i v Jižním Súdánu se lidé hlásí převážně ke křesťanství.

Do Jižního Súdánu papež pojede v době, kdy si země bude připomínat 11. výročí své samostatnosti. V hlavním městě Jubě bude od 5. do 7. července.

V roce 2013 v Jižním Súdánu vypukla občanská válka, která skončila v roce 2018. Během konfliktu zahynulo na 400.000 lidí. V roce 2019 papež František přijal ve Vatikánu vůdce různých jihosúdánských frakcí. Poklekl před nimi a požádal je, aby uchovali v zemi mír.

Od 2. do 5. července, tedy před návštěvou Jižního Súdánu, hlava katolické církve navštíví konžské hlavní město Kinshasu. „Papež František často vyslovoval svou blízkost lidu Konžské demokratické republiky, který trpí násilím, problémy ve zdravotnictví a politickou nestabilitou,“ uvedl Vatikán.

František se do Afriky vrátí po třech letech, naposledy navštívil Mosambik, Madagaskar a Mauricius v roce 2019. Dříve byl také v Keni, Ugandě, Středoafrické republice či Egyptě. V dubnu navštíví Maltu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. března 2022 Foto: Pixabay – papež František

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář