Nicky Gumbel končí, největší anglikánský sbor si vybral nového pastora

Do vedení největšího anglikánského sboru Holy Trinity Brompton (HTB) byl jmenován nový vikář.

Současný vikář ze St Peter’s Brighton reverend Archie Coates byl vybrán jako nový vikář HTB. Jeho jmenování následuje po rozhodnutí Nickyho Gumbela, který je v České republice známý díky kurzům Alfa, odstoupit v červenci 2022 ze své pozice.

SOUVISEJÍCÍNicky Gumbel: O kurzy Alfa byl během pandemie obrovský zájem

Jak informuje portál Premier, Gumble vedl sbor se 4 000 členy  od roku 2005 a za tu dobu kongragace zaznamenala značný růst. HTB navštěvuje velké množství mladých lidí a každou neděli pořádá jedenáct bohoslužeb na šesti místech Londýna.

Anglikánský sbor přišel s nápadem připravit manuál pro hledající lidi, který se stal známým pod názvem kurzy Alfa. Jedná se o sérii evangelizačních přednášek a diskuzí, které se zabývají základy křesťanské víry. Za dobu svého fungování se do projektu zapojilo více než 30 000 kongregací ze všech denominací.

Gumbel se díky svým knihám o misii stal také průkopníkem služby HTB pro zakládání sborů po celé Velké Británii. 

Církevní správci HTB, Angus Winther a Genevieve Mensah k novému jmenování uvedli: „Jsme nadšeni, že Archie souhlasil s tím, že bude příštím vikářem HTB, a jsme nesmírně vděční našemu vedení za jejich moudrost a odborné znalosti, které nás provedly tímto procesem. Budeme se těšit na oslavu speciální bohoslužby připravené pro Nickyho a Pippy, až v červenci odstoupí, a na přivítání Archieho, jeho manželky Sam a jejich rodiny v HTB, až se v září ujme této nové role.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. prosince 2021 Foto: YouTube – Nicky Gumbel

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář