Nicky Gumbel varoval, že církve, které neevangelizují, duchovně zemřou 

Pastor Nicky Gumbel, nedávno penzionovaný vikář z anglikánského sboru Svaté Trojice v Bromptonu (HTB), vyzval na setkání církevních představitelů v Londýně, aby se věřící aktivně zapojili do evangelizace a odolali pokušení „rozmělnit“ evangelium.

Vlivný anglikánský duchovní vystoupil na konferenci Ekklesia pořádané organizací Share Jesus International, kde se podělil o některé poznatky, které se naučil během svého působení ve funkci vikáře v HTB, a o to, proč byla evangelizace vždy prioritou.

SOUVISEJÍCÍKurzy Alfa se za působení Nickyho Gumbela staly světovým fenoménem

„Z celého srdce věřím, že toto téma je ústředním bodem Nového zákona. Ježíš řekl: „Jděte a získávejte za učedníky všechny národy,“ uvedl podle Christian Today Nicky Gumbel. 

„Pokud se církev nezabývá evangelizací, nakonec zemře,“ dodal. 

Gumbel, který byl průkopníkem velmi úspěšného kurzu Alfa, zdůraznil význam jednoty církve pro úspěšnou evangelizaci.

„Pokud nemáte jednotu, svět neuvěří. Pokud kladete evangelizaci na první místo, musíte být obnoveni, musíte být naplněni Duchem svatým,“ řekl.

Dále varoval pastory před změnou poselství evangelia.

„Je to nejmocnější poselství na světě. Evangelium je Boží moc ke spasení pro každého, kdo má víru. Svět hledá duchovno bez nákladů. Následování Ježíše něco stojí,“ řekl.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Myslím si, že to nejmilejší, co můžete pro kohokoli udělat, je představit mu Ježíše. Na světě je tolik nespravedlností – chudoba, nemoci, rasová nespravedlnost – ale největší nespravedlností je, když člověk nikdy neměl příležitost slyšet o Ježíši.“

Portál Christian Today uvádí, že Peter Lynas, ředitel britské Evangelikální aliance, na shromáždění řekl, že víra je dnes „odsunuta“ na „volitelnou možnost“.

„Žijeme v době, kdy se duchovní možnosti, transcendence a Boží přítomnost zdají lidem téměř nedůvěryhodné … V okamžiku, kdy se snažíte někoho ovlivnit, nastává problém,“ řekl.

„Žijeme ve světě, který uctívá modly, uctívá parodie pravdy. Jestliže být člověkem v podstatě znamená být stvořen k obrazu Božímu a my popíráme Boha, k jehož obrazu jsme stvořeni, co nám zbývá? Popírat Boha znamená dehumanizovat už ze samotné definice.“

Na konferenci vystoupila také Jo Frostová, ředitelka pro komunikaci a angažovanost z Evangelikální aliance, která uvedla, že někteří lidé nepovažují poselství evangelia za „přesvědčivé“, protože se „smrsklo na slabé a neúčinné“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. března 2023 Foto: screenshot YouTube – Nicky Gumbel

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář