Nigerijský biskup tvrdí, že extremisté útočí na křesťany

Nigerijský biskup sdělil poslancům EU, že extremisté útočí na křesťany ve východní části státu Benue.

Biskup Wilfred Anagbe, který hovořil během cesty do Evropy pořádané katolickou charitativní organizacíPomoc církvi v nouzi (ACN), zdůraznil, že náboženství je klíčovým faktorem konfliktu.

Řekl, že „útoky – zejména ve státě Benue – se stále více podobají džihádu proti křesťanům,“ informuje portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍV Nigérii bylo za dva dny zabito více než sedmdesát křesťanů

Stát Benue se nachází v centrální části Nigérie. Miliony jeho obyvatel se staly vnitřními vysídlenci, a to především kvůli útokům extremistických kočovných pastevců Fulani.

Biskup Anagbe dále uvedl, že „přestože okolní svět ví o rozsahu vraždění a vysídlování křesťanských komunit v Nigérii, existuje něco, co lze nazvat spikleneckým zamlčováním.“ 

„To, co se děje nyní, však přesahuje rámec spiknutí, spíše jde o otevřenou podporu, podněcování a napomáhání pachatelům těchto činů, protože nikdy není zatčen žádný viník,“ cituje biskupa britský křesťanský portál. 

Prelát řekl, že Benue je terčem útoků, protože většina jeho obyvatel vytrvale projevuje vůli nevzdat se své židovsko-křesťanské víry, identity a kulturních hodnot ve prospěch islámu.

Zveřejnil údaje o počtu postižených lidí v regionu a dodal: „Vládní statistiky znovu ukazují, že stát Benue utrpěl od června 2022 více než 200 útoků, při nichž byl zničen majetek v hodnotě přes 500 miliard a téměř dva miliony lidí žijí v táborech po celé zemi.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář