V Nigérii bylo za dva dny zabito více než sedmdesát křesťanů

Pastevci kmene Fulani zabili minulý týden v centrální části Nigérie více než sedmdesát křesťanů, což podle místních zdrojů přimělo státní úředníky k prohlášení, že vláda ochranu neposkytuje, a proto se občané musí bránit sami.

Policejní představitel státu Benue považoval útok na křesťany za pomstu za údajné zabití pěti fulanských pastevců během tří různých incidentů. Pastevci následující den zaútočili na vesnici Gbeji v okrese Ukum ve státě Benue.

„Za pouhé dva dny zabili fulanští ozbrojenci v obci Gbeji v naší místní samosprávné oblasti přes sedmdesát křesťanů,“ uvedl podle Morning Star News předseda místní samosprávy Terumbur Kartyo.

Kartyo dodal, že pastevci minulý týden v oblasti Guma ve vesnicích Udei a Yelewata postříleli a zranili více než sto křesťanů a tisíce jich bylo nuceno opustit své domovy.

Obyvatel oblasti Ukum Bede Bartholomew sdělil v textové zprávě Morning Star News, že minulý týden bylo ve městě Gbeji zabito nejméně 56 křesťanů. „Dosud bylo nalezeno a odvezeno do márnice asi 36 obětí,“ uvedl. „Fulanští pastevci působí spoušť v mnoha částech státu,“ dodal.

Waku Christopher, člen místní samosprávy, potvrdil zabití pěti křesťanů.“Je pravda, že Fulani napadli a zabili pět členů naší komunity ve městě Yelewata,“ řekl Christopher a dodal, že čtyři zranění jsou ošetřováni v nemocnici.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář