Nikaragua neomezila bohoslužby. Zemřelo nejméně 32 pastorů

V měsících květen a červen letošního roku zemřelo v Nikaragui na covid-19 nejméně 32 evangelikálních pastorů, i když některé zdroje mluví o více než 40.

EvangelicalFocus tvrdí, že za tak vysokým číslem je fakt, že nikaragujská vláda nezavedla obecná omezení v boji proti epidemii. Představitelé státu povolili sportovní a kulturní akce, podniky zůstaly otevřené a církve měly povoleny bohoslužby. Celá situace vyvolala debatu v církvi. Někteří pastoři uvedli, že jejich bohoslužby budou pokračovat, zatímco jiní se rozhodli pro úplné uzavření církevních budov.

Sbory, které se rozhodly zůstat otevřené, se snažily o dodržování bezpečnostních pokynů Světové zdravotnické organizace (WHO) a dodržovaly odstupy a členové nosili roušky. I přes všechny snahy, kostely stejně postihl prudký pokles návštěvnosti, protože většina obyvatel se obává nakažení.

Odborníci spojují rozhodnutí církví zda zůstat otevřený nebo ne s jejich politickým postojem vůči vládě vedené prezidentem Danielem Ortegou a zda s ním souhlasí nebo ne.

Římskokatolická církev v zemi pozastavila svou činnost od března, ale baptisté až od června, což bylo podle některých lidí pozdě.

Podle údajů shromážděných španělskými novinami ABC je Nikaragua jednou ze zemí, která netransparentně informuje o vývoji covidu-19. Vláda podobně jako v Brazílii patřila k těm, které nepřijaly zásadní kroky v boji s pandemií.

Latinskoamerická zpravodajská stránka Evangélico Digital získala přístup k dokumentu podepsanému Nikaragujskou evangelikální aliancí, ve které se uvádí jména, příjmení a datum úmrtí 44 nikaragujských evangelikálních pastorů. „Toto je předběžný seznam našich pastorů, kteří zemřeli a odešli do přítomnosti našeho Pána Ježíše Nazaretského v této době pandemie,“ říká dopis zaslaný Latinskoamerické evangelikální alianci. „Zřídili jsme nonstop modlitební platformu pro povzbuzení rodin pastorů a projekt humanitární pomoci.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 26. června 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář