Nikaragujský biskup Rolando Álvarez byl propuštěn z vězení a poslán do Vatikánu

Nikaragujský biskup, který byl uvězněn za to, že odsoudil porušování lidských práv ze strany vlády vůči katolické církvi a jejím členům, byl spolu s více než deseti náboženskými představiteli propuštěn a předán vatikánským úřadům. 

Nikaragujská vláda v rámci vyjednávání s Vatikánem propustila biskupa Rolanda Álvareze a dalších 18 vězněných duchovních. Vládní představitelé podle Vatican News potvrdili propuštění, o kterém jako první informovala místní média. 

SOUVISEJÍCÍOSN odsoudila zmizení biskupa v Nikaragui, kterého asi zadržely úřady

Všichni až na jednoho dorazili do Říma v neděli a byli přivítáni jako „hosté Svatého stolce“. Ostatní zůstali ve Venezuele. 

Christian Post uvádí, že Álvarez byl loni v únoru odsouzen k 26 letům vězení poté, co byl v procesu, o jehož průběhu nevěděl, odsouzen za „podkopávání národní integrity“.

Biskupovi bylo v srpnu 2022 nejprve zakázáno sloužit mše a byl uvězněn ve své rezidenci, poté byl zatčen a později držen ve vězení. 

Členové duchovenstva byli zatčeni v rámci represí proti katolické církvi ze strany nikaragujského prezidenta Daniela Ortegy a jeho režimu. Prezident obvinil duchovní z podpory masových protestů v roce 2018, které požadovaly jeho odstoupení, což podle něj bylo spiknutí s cílem svrhnout ho.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – biskup Alvaréz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář