Nikde na světě nebylo zabito více křesťanů. V Nigérii zemřeli další dva kněží 

O víkendu byli v Nigérii zabiti dva kněží, jeden ve státě Kaduna a druhý ve státě Edo. Nikde na světě nebylo zabito tolik křesťanů jako v této nejlidnatější africké zemi. Křesťanské organizace dlouhodobě upozorňují na tragickou situaci v zemi. 

Kněz Vitus Borogo sloužící v arcidiecézi Kaduna, byl zabit 25. června po útoku teroristů na farmu, uvedl kancléř kadunské arcidiecéze v prohlášení, které sdílelo Catholic News Agency. 

SOUVISEJÍCÍExtrémisté zaútočili a zničili v Mosambiku celé kongregace. Tisíce lidí opustily své domovy 

Padesátiletý kněz byl katolickým kaplanem na kadunské státní polytechnice.

Ve státě Edo byl 26. června kolem půl sedmé ráno unesen otec Christopher Odia ze své fary v katolickém kostele svatého Michaela v Ikabigbo. Únosci ho však podle informací arcidiecéze Auchi zabili.

Nigérie nedávno přijala zákon, který pod trestem odnětí svobody, zakazuje vyplácet únoscům peníze za propuštění osob. Přesto metodistická církev zaplatila vysoké výkupné za hlavu své denominace.  

Knězi Odiovi bylo 41 let a byl administrátorem kostela svatého Michaela a ředitelem Katolické střední školy svatého Filipa v Jattu.

Nigerijský deník The Sun uvedl, že při únosu otce Odii byl zastřelen místní strážce, který únosce sledoval.

CNA dále připomíná, že v Nigérii je pro svou víru zabito více křesťanů než v kterékoli jiné zemi na světě – v roce 2021 nejméně 4650 a jen v prvních třech měsících roku 2022 téměř 900 lidí.

Podle britské lidskoprávní nadace Christian Solidarity Worldwide se stát Kaduna stal „epicentrem únosů a násilí ze strany nestátních aktérů.“ 

Začátkem tohoto měsíce ozbrojenci zaútočili na katolický a baptistický kostel ve státě Kaduna, zabili tři lidi a údajně unesli více než 30 věřících, a 5. června bylo při útoku na katolický kostel ve státě Ondo zabito více než 40 křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář