Nové návštěvnické centrum v Bristolu představuje život Johna Wesleyho

Fanoušci církevní a metodistické historie mohou díky novému návštěvnickému centru a muzeu nahlédnout do života Johna Wesleyho.

New Room v Bristolu z roku 1739 je nejstarší metodistickou budovou na světě a kolébkou metodistické víry. Nyní je součástí jejího areálu muzeum, návštěvnické centrum, nová knihovna, archiv i kavárna. Kromě života zakladatele metodismu průvodci z řad dobrovolníků návštěvníkům odhalí, jak vypadal život v 18. století a jaký byl historický kontext, který formoval Wesleyho názory na sociální spravedlnost a otroctví.

Jedna ze zastávek návštěvníky čeká v ložnici, kde Wesley napsal mnohé ze svých inspirativních kázání a dopisů, z nichž některé zahrnují například i popisy způsobů léčení kurdějí nebo plešatosti.

„Naši dobrovolníci, kteří provázejí návštěvníky, pilně trénovali a těší se, že s nimi budou moci sdílet své znalosti,“ uvedla Louise Wratten, provozní manažerka New Room. „New Room je místo, kde v 18. století vznikl metodismus – hnutí, jehož vůdce John Wesley v mnoha směrech předběhl dobu,“ doplnila.

Nové centrum v Bristolu funguje od začátku dubna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Kristýna Gillíková  Zdroj: Christian Today  Foto: The New rooom Bristol  

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář