Nový film o životě a konverzi Augustina z Hippo

Na území Tuniska a Alžírska byl natočen nový film o životě a konverzi Augustina z Hippo. Na projektu se pracovalo po dobu šesti let.

Historie vzniku křesťanství v severoafrické oblasti je nesporná. K růstu a rozvoji církve prostřednictvím veřejné obrany myšlenek evangelia a víry přispěl hlavně Augustin.

Barbaři vnikli do říše, ohrožovali římský způsob života jako nikdy předtím. Křesťanská církev také čelila útokům vnitřních kacířů. Potenciální zničení kultury, civilizace a církve bylo víc než příležitostná noční můra – bylo vnímáno jako bezprostřední hrozba. A Augustin reagoval s takovou moudrostí, že jeho odpovědi jsou některými považovány za nejdůležitější spisy církve po Bibli. Více o životě Augustina>>>

Nový film vypráví o životě Augustina od dětství až po jeho konverzi, informuje Evangelical Focus. Během šesti let vznikl film plně obsazen herci ze severní Afriky s podporou alžírských a tuniských vlád, informuje Evangelical Focus.

Film získal cenu za nejlepší uměleckou produkci filmového festivalu v Alexandrii v roce 2017 a cenou na Mezinárodním arabském filmovém festivalu v Oranu.

Výsledný snímek je příběh Augustina s prvky biografického a dokumentárního filmu, jehož cílem je přiblížit divákovi jeho příběh. Film se zaměřuje především na proces obrácení učence ke křesťanství a především na jeho zájem o hledání a nalezení pravdy. Díky vytrvalosti své matky se setkává s Ambrozem. Unaven životem ve velkých rušných městech říše jako je Kartágo, Řím nebo Milán postupně dochází k přijetí evangelia.

Dílo je zaměřeno na křesťanské i nekřesťanské publikum. Bylo promítáno v Egyptě, Tunisku a Alžírsku, stejně jako v Libanonu a ve Francii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Zdroj: Evangelical Focus  Foto:

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář