Obětovala Chick-Fil-A Armádu spásy pro zlepšení vztahů s LGBT komunitou?

Washington – Armáda spásy popřela obvinění z toho, že je anti-LGBT organizace. Toto vyjádření přichází po rozhodnutí nadace Chick-Fil-A přerušit vztahy s touto neziskovou organizací.

„Je nám líto, že náš partner vnímá, že je nutné přesměrovat finanční prostředky do jiných organizací zabývající se charitou, vzděláváním a bezdomovectvím – oblasti, ve kterých je Armáda spásy, jako největší poskytovatel sociálních služeb na světě, již plně zapojena,“ cituje jejich prohlášení CNA.

Nadace Chick-Fil-A v pondělí oznámila že již finančně nepodpoří Armádu spásy ani Společenství křesťanských atletů. Místo toho nadace přislíbila 9 milionů dolarů pro Junior Achievement, Covenant House International a místní potravinové banky, které se nacházejí poblíž poboček restaurací Chick-Fil-A.

Chick-Fil-A čelil v minulosti kontroverzi kvůli svým některým vyhlášením. V roce 2012 zakladatel společnosti Chick-Fil-A vyjádřil nesouhlas s manželstvím osob stejného pohlaví. To vedlo k výzvě k celonárodnímu bojkotu řetězce. Tento bojkot byl z velké části neúspěšný a Chick-Fil-A je nyní třetím největším řetězcem restaurací v USA.

Společenství křesťanských atletů i Armáda spásy podporují biblické přesvědčení, že manželství je svazek mezi jedním mužem a jednou ženou. Společenství křesťanských atletů má při žádosti o zaměstnání víru v Boha jako podmínku, a že Bůh neschvaluje vztahy osob stejného pohlaví nebo předmanželský sex.

Armáda spásy uvádí, že velké množství z 23 milionů lidí, kterým každoročně slouží, je součástí komunity LGBT a že „jsme přesvědčeni, že jsme největším poskytovatelem pomoci chudým obyvatelům z LGBTI+“.

Prohlášení také odsoudilo „dezinformace“ týkající se práce organizace a že slouží všem potřebným, bez ohledu na jejich sexuální orientaci, náboženství nebo genderovou identitu.

CNA k celé situaci dodává, že navzdory změnám ve financování charitativních organizacích zůstává alespoň jedna organizace LGBT vůči společnosti Chick-Fil-A skeptická.

„Investoři, zaměstnanci a zákazníci společnosti Chick-fil-A mohou dnešní oznámení uvítat s opatrným optimismem,“ řekl v pondělí Drew Anderson, ředitel společnosti GKAAD. Organizace GLAAD obhajuje práva hnutí LGBTI.

Anderson varoval, že Chick-Fil-A stále udržuje„úzké vazby s organizací, jako je Focus on the Family, která existuje čistě pro poškození LGBTI lidí a rodin.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 26. listopadu 2019  Foto: Wikipedia – restaurace Chick-Fil-A

 

 

 

 

 

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Satan využívá liberály vskutku mistrně. Samotná ČT je ageistická…což se ji hodí protože starý občan nevolí chytře. Jen s údivem pozoruji, že ještě nikdo ze starších občanů nezažaloval ČT za ageismus. V případě rasismu by na Vás nenechali niť suchou.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář